IN-LINE-BRUSLE.cz / Inline Mag - novinky, zajímavosti, videa / Přehled in-line-stezek v ČR

Inline Mag / :

Přehled in-line-stezek v ČR

fotka k článku Přehled in-line-stezek v ČR Poměrně rozsáhlý seznam in-line stezek, drah a dalších míst, kde se mužete zabruslit.

Stezka Braník - Zbraslav
Hl.město Praha
Délka: cca 7,5km

Legendární pražská trasa nejen pro bruslaře, ale především pro cyklisty.Tady se na kolečkové brusle poprvé postavilo několik úspěšných českých závodníků. Dojet se dá nabruslích do Bráníka pobřežní cestou už z Podolí kolem starých ledáren v Braníku a dále kolem golfového hřiště ulicí Vltavanů pod Orionkou do Komořan. Od května 2007 trasa byla prodloužena až pod Zbraslavký most. V případě startu od kempu v Bráníku trasa měří k Zbraslavskému mostu něco kolem 7,5 km.


Stezka Modřany - Braník
Hl.město Praha
Délka: cca 7km

Jedna z “nejlepších” tras pro bruslení v Praze vede kolem Vltavy ze čtvrti Braník přes Hodkovičky, Modřany až do Komořan.Je relativně dlouhá, měří sedm kilometrů, a pestrá, dají se na ní dělat delší či kratší okruhy a na většině míst je cesta relativně široká. Najdete tu i občerstvení.


Stezka Stromovka – Troja
Hl.město Praha
Délka:

Jednou z pražských cyklotras, jejíž část se dá využít pro jízdy na inlinech. Trasa vede podél Vltavy od mostu Barikádníků do Troji, k trojskému zámku, či do ZOO. Z této trasy se dá odbočit, přejet Vltavu a pustit se dál do Stromovky. Začátek trasy, není příliš uspokojivý, asfalt je hrubší a povrch nerovný. Avšak po chvíli se vše zlepší, cesta se rozšiřuje a zvolíte–li cestu podél Vltavy, čeká na vás krásný jemný povrch.


Stezka Běchovice
Hl.město Praha
Délka: cca 333m

Inline ovál v Běchovicích na Korunce.


Stezka Ladronka
Hl.město Praha
Délka: cca 3,4km

Areal volneho casu Ladronka je pekným, leč někdy až moc přelidněným místem. Pyšní se 3380m okruhem a solidním povrchem.


Stezka Kladno Sletiště
Kraj: Středočeský
Délka: cca 570m

Inline dráha v Kladně situovaná do sportovního areálu Sletiště je výborným místem pro projetí, relaxaci i aktivní odpočinek. Dráha se bude pravděpodobně prodlužovat a tak se mohou nejen Kladenští těšit na prima svezení takřka v centru města.


Stezka Dolánky - Chvatěruby
Kraj: Středočeský
Délka: cca 2,5km

Silnička s nizkým provozem vinoucí se podél Vltavy má zhruha 2km, občerstvení na začátku i na konci, příjemné okolí a je vhodná i pro začinající bruslaře.


Brněnská stezka
Kraj: Jihomoravský
Délka: cca 10km

Jediná brněnská stezka vede od Poříčí do Modřic. Její délka je cca 10km a nejlepšími přístupovými body jsou: Poříčí, hala Rondo, Komárov konečná, Avion shopping park a Modřice. Povrch je celkem kvalitní. Na stezce mimo bruslaře potkáte cyklisty, běžce a řidiče (vjezd mají povolen místní zahrádkáři). V létě a přes víkendy bývá stezka velmi navštěvovaná.Stezka na 3 místech křižuje silnici.


Autodrom Brno
Kraj: Jihomoravský
Délka:

Automotodrom Brno rozšiřuje nabídku služeb pro veřejnost. Od jara 2008 je závodní
dráha zpřístupněna nejen příznivcům automobilů a motocyklů, ale i kolečkovým bruslařům.


Stezka Brno, Obřany – Bílovice nad Svitavou
Kraj: Jihomoravský
Délka:cca 3,7km

Trasa vede od konečné tram č. 4 nádherným údolím Svitavy až téměř k vlakové zastávce v Bílovicích, krásný nový asfalt, o víkendu dost frekventovaná cyklisty a inlinisty, auta sem nesmí, délka přibližně 3700 m, víceméně rovinka, jen občas sjezd pod viadukt, vhodné i pro začátečníky, široká min. 3 m


Stezka Bzenec - Strážnice
Kraj: Jihomoravský
Délka: cca 7km

Jedna z nejlepších stezek pro in-line bruslení leží v lesích kousek za Bzencem. Kdyby takovouto trasu mělo každé druhé město, jsme in-linový ráj na zemi. Jede se lesem, po rovině a hladkém asfaltu, cesta je dostatečně široká. Toto místo je vhodné pro fitness, rodinné výlety, ale i pro rychlou jízdu.
Přístup na sedmikilometrovou stezku je mezi Bzencem a Strážnicí, kousek před obcí Bzenec-Přívoz. Odtud vede až na silničku spojující Ratíškovice s Rohatcem.


Stezka Rokyta na Šumavě
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 2km

Kratší inline trasa na kterou se dostanete z parkoviště Antýgl-Rokyta vede podél starého plavebního kanálu. Trasa má, krom úvodních 100m, výborný povrch. Délka trasy je od křižovatky kilometr nalevo a něco málo přes kilometr napravo.


Stezka Holná – Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 4,5km

Krásná lesní cesta s asfaltovým povrchem, dost široká pro jedno auto, ale se zákazem vjezdu motorových vozidel. Dokonce tam z větší části nevede ani cyklostezka, takže cyklistů je tam pomálu. Profil téměř rovinatý, bezpečný, je jen třeba dát pozor na nepořádek od lesních dělníků nebo větvičky po větru. Občerstvení čeká na konci trasy v RS Holná u rybníka Holná.
Odstartovat lze nejlépe v obci Hatín a popojet po kvalitní silničce (sjezd pro zkušenější) s minimálním provozem k odbočce do lesa směrem k rybníku Holná.
Plus: klidná cesta stranou v lese, ideální pro horké letní dny. V rybníce Holná lze schladit nejen nohy, ale i celé tělo. Mínus: po deštích schne velmi pomalu


Stezka ve Strakonicích
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 515m

Nově vzniklý ovál okolo předělaného fotbalového stadionu ve Strakonicích má délku 515 metrů. Povrch je jemný, šířka dráhy okolo 3 metrů a je zde jen malé převýšení.


Stezka Sušice – podél Otavy
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 3,1m

Nově zbudovaná cyklo-in-line stezka vedoucí proti proudu Otavy. Většina trasy je vedená lesem, trasa je široká 3-5 metrů. Délka 3.1 km


Stezka Včelná pod Boubínem
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 1800m

Dolní, téměř kilometrový úsek nové silnice na Včelnou pod Boubínem je takřka ideálním místem pro protažení těla na bruslích.Navíc, díky opravě i okolních komunikací, se dá dobře zabruslit i na úseku silnice do Hoštic. Tento úsek je přehledný a také s dobrým povrchem.


Stezka Třeboň - Stříbrec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 7km

Nádherná přírodní trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec.Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás zaveze ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení u penzionu U Emy Destinnové.Mohl by to být klenot in-line bruslení v Čechách, nebýt toho, že stezka je využívána i pro lesní, dřevařské práce, takže je na mnoha místech znečištěna kamínky, zbytky kůry, šiškami či větvičkami.Nehodí se pro příliš rychlou jízdu, naopak téměř ideální je pro volné rodinné výlety.Zaparkovat lze přímo na odbočce, kousek za městem (asi 500 metrů za penzionem Petra Voka na zastávce a točně autobusů MHD, výpadovka na Chlum u Třeboně).


Stezka Modrava - Rybárna na Šumavě
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 5km

V úvodní části je potřeba překonat krátký, ale prudký kopeček, pak je již k dispozici cca 2,5 Km dlouhá cesta malebnou Šumavskou přírodou podél Roklanského potoka. Cesta je místy hrbolatá (první 1 km), ale i začínající bruslaři si s těmito malými nerovnostmi poradí. Na Rybárně (odbočka k Tříjezerní slati) je odpočívadlo. Cesta sice dále pokračuje, ale podmínky pro bruslení už bohužel nejsou nejlepší.


Stezka Hrdlořezy
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 8km

Málo používaná silnice, krásně široká s perfektním povrchem a troškou převýšení. 8km krásné trasy s možností prodloužení.Trasa vede lesem a po loukách a vesnicí Hrdlořezy, která je naprosto krásně inline průjezdná.


Stezka Hajská - Sedlíkovice
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 3,8km

Pro inlajnisty, kteří nemají rádi přeplněné městské trasy se asi 3 km od Strakonic nabízí část cyklostezky č. 1045 z Hajské směr Čejetice k železničnímu přejezdu u Sedlíkovic v délce 3,8 km. Od podzimu 2009 kvalitní, jemný povrch šířky cca 3 – 3,5 m. Trasa se zanedbatelným výškovým převýšením vede převážně volnou přírodou s krátkými hájovými úseky. Cyklostezka není zcela uzavřená. Je zde povolen vjezd zemědělské techniky. Po celé trase není žádná odpočinková lavička ani občerstvení. V létě je ale po bruslení možné osvěžující koupání v přilehlé Otavě.


Stezka Borová Lada
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 18km

Trasa jednoho ze závodů ČMP vede malebným údolím v srdci Šumavy. Začátek může být buď od obce Horní Vltavice nebo právě od Borové Lady. Stezka má 10, respektive 18km. Bohužel není uzavřená a tak se můžete setkat s auty. Ani profilem není tato stezka pro úplné začátečníky. Cestou na Kvildu se vcelku zapotíte stoupáním a co si nastoupáte si poté také sjedete. Pro začátečníky je vhodné držet se v oblasti “Borovky” kde je rovinatý úsek trati a nemusíte se tedy ničeho bát.


Stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 10km

Vcelku unikátní stezka začínající v centru města u plaveckého stadionu a končící pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Bohužel jedna z vad je, že v obci Bavorovice, kudy stezka prochází, není dodělán nový povrch a tak jízda zde připomíná spíše tankodrom. Jinak je ale vše v celé délce stezky v naprostém pořádku. Délka okolo 10km. Pro nadšence je možné použít dopravní hřiště, které je po cestě, jako dráhu pro nácvik techniky atp.


Stezka v Prachaticích
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 500m

První ovál na jihu Čech. Naleznete ho v blízkosti plaveckého stadionu v Prachaticích. Nová inline dráha, která vede okolo fotbalového hřiště. Byl zde položen zbrusu nový povrch, dráha je poměrně široká, 492 m dlouhá, je horizontálně členitá tzn. svezete se z kopce i do kopce. V každém případě lze v prachatickém sportovním areálu provozovat další atraktivní činnost…


Stezka Stožec - Nová Pec
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 15km

Snad nejkrásnější stezka v České republice se nachází u německých hranic . Má zhruba 15km a celá vede podél Vltavy. Je uzavřená, takže nehrozí, že byste zde potkali auto, i když občas se tomu nevyhnete. Asi 6km od Nové Pece, kde stezka končí, je totiž chatová osada. Jediné co můžeme této stezce vytknou je větší počet železničních přejezdů, které však snadno zdoláte.


Dráha Vimperk - Vodník
Kraj: Jihočeský
Délka: cca 998m

Nově vybudovaná in-line dráha měří 988m a byla vybudována v areálu Vodník ve Vimperku. Tato dráha byla vystavěna za účelem rozšíření sportovního vyžití a podpory turistické atraktivnosti města Vimperka. Tuto dráhu naleznete pojedeteli z Vimperka směrem na Kašperské Hory.


Stezka Orlice
Kraj: Královéhradecký
Délka:

Kopcovitější trasa s úchvatným asfaltem. Dokonce je možno použít ji jako mezinárodní. Kde začít - nejjednodušší je to v Orlickém Záhoří, odkud se sjede k hraničnímu přechodu Mostowice a za ním hned doleva. Cesta pomalinku stoupá do lyžařského střediska pod Šerlichem. Tam nicméně asi nedojedete. Na křižovatce pod střediskem končí ten pěkný asfalt a začíná sice slušný, rovný, ale hrubý horský asfalt. Toto místo je označeno v mapě jako tato trasa. Takže zpátky do Čech. Musím upozornit, že cestou tam zjistíte, že cesta poněkud stoupá a cestou zpátky, že se to hodně rozjede. Ale je tam dost místa, takže ani těch 55km/h celkem nevadí. Cestou nahoru potkáte jedno rozcestí - jsou tam trochu kamínky, jinak je cesta čistá.


Stezka Opočno
Kraj: Královéhradecký
Délka: cca 15km

Další velmi pěkné svezení je po silnicích III.tř. s velmi dobrým povrchem z Opočna přes obec Mokré a České Meziříčí ( krátký okruh asi 15 km) a nebo z Českého Meziříčí pokračovat na Pohoří a zpět na Opočno a tento delší okruh má cca 25 km. Silničky jsou s velmi slabým provozem asi tak dvě auta za hodinu. V Opočně na náměstí v informačním centru vám slečna velmi ráda poradí a ochotně vytiskne mapku okruhů.


Stezka Hradec Králové - Malšovice
Kraj: Královéhradecký
Délka: cca 5,6km

Nedaleko městké části Malšovice se nachází inline dráha. Svým úžasným povrchem a bočními cestami vybízí nejen pro inliny či kolo, ale i třeba pro běh. Začátek je u lesního hřbitova a cesta vede dál zalesněnou krajinou, kolem několika laviček a rozcestníků a končí asi 800m za hájovnou. Celá trasa měří 5,6 km (tam i zpět). Asfalt s minimálním zrněním je výhodný pro tréninky, příjemné projetí ale i pro procházku.


Dráha v areálu Městského stadionu Liberec
Kraj: Královéhradecký
Délka: 1,37km

V září 2009 byla v multifunkčním areálu Tipsport areny dokončena in-line dráha, která tak zvýšila možnosti sportovního vyžití v Liberci. Dráha měří přibližně 1,37 km a prochází kolem sportovišť v areálu. Po fyzickém výkonu si mohou sportovní nadšenci dopřát příjemné posezení ve Svijanské restauraci, jež přímo sousedí s dráhou. Tuto dráhu doporučujeme pouze zkušeným bruslařům.


Stezka Hradec Králové - Březhrad
Kraj: Královéhradecký
Délka: 4,3km

Docela oblíbená, ale dosud nepopsaná, trasa vede z Hradce Králové – Farářství do Březhradu. Zpočátku od žel. přejezdu v ulici Honkova je výborný povrch, který se zhorší po cca 1,5 km v Červeném Dvoře. Pak už kvalita kolísá stále mezi 2-3. Přesto je trasa oblíbená mezi bruslaří, protože je snadno dostupná – dá se k ní dojet prakticky odkudkoli z města na bruslích – a rovinatá. A po dešti rychle oschne, protože vede převážně mezi loukami.
Občerstvení čeká na konci – hospoda u tůně v Březhradu. Celková délka 4,3 km. Je třeba počítat s místním provozem, ale řidiči jsou na bruslaře, potažmo cyklisty, zvyklí. Ještě lze z trasy odbočit a pokračovat Honkovou ulicí, kde je na konci cestička kolem náhonu k jakémusi areálu.


Stezka Jablonec nad Nisou - přehrada
Kraj: Liberecký
Délka: cca 1,5km

Pro začátečníky či jen tak na protažení svalů a kloubů. Stezka podél jablonecké přehrady od Jablonexu (u hráze 1. přehrady) ke hr
ázi 2. přehrady s možností prodloužení po silnici směr Paseky. Nevýhodou této trasy je, že je zde spousta lidí odpoledne i o víkendech a délka trasy (mezi hrázemi asi 800m, s prodloužením 1,5km).


Stezka Varhany
Kraj: Liberecký
Délka:cca 8km

Cyklostezka po tělese bývalé železnice z Č.Lípy do Kamenického Šenova. Současná délka 8km. Celková plánovaná délka 17km. První 5km úsek byl otevřen na začátku prázdnin 2008. Druhý navazující úsek je v provozu od listopadu 2009.Třetí etapa – úsek přes 8km dlouhý, má být hotový do roku 2012, zpráva o tom je na webových stránkách této cyklostezky www.cyklostezkavarhany.cz . Trasa začíná u nádraží Česká Lípa - Střelnice ), pokračuje přes Manušice a končí na bývalém železničním přejezdu na silnici mezi Horni Libchavou a Slunečnou. Nejjednodušší parkování u trasy je v Manušicích.Asfalt je úplně nový, asi 3m široký.
Trasa ve směru od České Lípy celkově mírně stoupá, střídají se úvozy a náspy.


Stezka Kuřivody - Břehyně
Kraj: Liberecký
Délka: cca 6km

Tato trasa je ve stejné lokalitě jako trasa Hradčany, od které je vzdálena asi 2km po silnici 270 směrem na Doksy. Jde o lesní cestu bez běžného provozu s novým hladkým asfaltem, širokým 3 - 4 m. Celková délka trasy je něco přes 6 km. Pro motoristy má jen dvě nástupní místa. První na silnici z Kuřivod na Bělou pod Bezdězem, asi 2 km za Kuřivodama je v lese závora a odbočka na cyklostezku


Stezka Hradčany
Kraj: Liberecký
Délka: cca 5km

Délka trasy cca 5km perfektní(luxusní) cesta která vede celá lesem šířka cesty je asi 3m,asfalt novy a hladký trasa je hodně členitá žádná nuda kopečky a zatáčky má dvě příjezdové cesty jedna je hned za Hradčanama asi 2km směr Doksy a druhá je mezi Ploužnice a Ralsko.


Stezka Česká Lípa - Vlčí důl
Kraj: Liberecký
Délka: cca 10km

Délka trasy: 10km (5 km tam a 5 km zpět), vede podél říčky Ploučnice, na několika místech jsou mostky, cesta je poměrně úzká (max. 2 osoby vedle sebe)


Stezka Desná - Souš
Kraj: Liberecký
Délka:

Silnička kolem nádrže Souš. Jezdit můžete na zhruba dvou kilometrové rovině, nebo se postit na Smědavu což znamená cca 7 Km krásné horské silničky s pár kopečky.


Stezka Čapí Dvory
Kraj: Liberecký
Délka: cca 2km

Místní silnička z Holan přes osadu Čapí Dvory směr silnice I15, resp. Kvítkov, s minimálním provozem, úplně nový asfalt, délka 2km, šířka cca 3-4m. Nakloněná rovinka, mírné sjezdy, přejezd železnice. Několik nepřehledných zatáček. Lze dojet z blízké restaurace v Holanech nebo parkovat podél trasy. Hezké, krátké, ale příjemné poježdění v oblasti Holanských rybníků.
V pozdním létě a na podzim spadané a rozježděné ovoce na asfaltu.


Stezka Ostrava Hrabová - Vratimov
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 3km

Jde o cyklostezku v Ostravě, která začíná ve čtvrti Hrabová u lávky směrem na Vratimov. Tady si můžete obout brusle a vyrazit podél řeky Ostravice v obou směrech. Trasa je to velmi příjemná, její velká část vede ve stínu stromů. Jídlo a pití si s sebou brát nemusíte. Občerstvit se můžete v jedné hospůdce na trati.


Stezka Mošnov letiště
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 5,3km

Jde o bezvadný asi 5,3 km dlouhý okruh po silnicích III. třídy. Po páte odpoledne, nebo i o víkendech je tady klid, téměř žádný provoz. Asfalt: 70% velmi dobrý, 20% trochu hrubší, 10% velmi hrubý (dá se zkrátit trasa a po této části nejezdit). Na trase je několik parkovišť, kde se dá pilovat styl bruslení, brždění, přeskoky patníků apod.


Stezka u Odry
Kraj: Moravskoslezský
Délka: cca 2,5km

Jedna z nejhezčí in-line stezek v Ostravě a jedna z nejhezčích v ČR. Nachází se na hranici mezi Polankou n.O. a Starou Bělou, směrem k Výškovicím. Je uprostřed krásné přírody, lemuje řeku Odru, má nádherné výhledy a skvělý asfaltový povrch. V její blízkosti není žádná silnice, prostě nádhera. Na obou koncích můžete zaparkovat svoje auto, nejlepší je ale parkoviště ze strany Polanky, mají tam příjemný stánek s čepovaným Birellem a další vychytávky pro sportovce! Dokonce půjčují zdarma koberečky, u řeky je nádherná pláž, kde se můžete v létě nejen opalovat, ale i vykoupat. Trasa je dlouhá cca 2,5 km, je kouzelná a budete se rádi vracet jako my. Na GPS ji snadno naleznete, parkoviště má lokaci (Loc: 49°46’25.273″N, 18°11’34.014″E), jedná se o ulici „K Odře“.


Stezka podél Bečvy - Přerov
Kraj: Olomoucký
Délka:

Příjemná trasa podél Bečvy spojující Přerov s Lipníkem n/ Bečvou.


Stezka podél Bečvy - Přerov
Kraj: Olomoucký
Délka:

Cesta vede lesem od závory k závoře. Lze zaparkovat z obou stran.


Stezka Ústí nad Orlicí - Letohrad
Kraj: Pardubický
Délka: cca 15km

Asi 15 km dlouhá trať údolím Tiché Orlice. Celkem dobrý povrch, malé převýšení. Vada na kráse - 3x se přeskakuje železnice, jinak OK.


Stezka Děčín - Drážďany
Kraj: Ústecký
Délka: cca 60km

Trasa z Děčína do Drážďan kaňonem Labe může někoho nadchnout, jinému se líbit nemusí. Ti druzí si mohou tento inlajnový výlet téměř kdekoliv zkrátit, neboť se stále jede podél železnice. Některé zastávky jsou přímo na trase. Při předpokladu použití železnice v SRN je vhodné se informovat na slevy, např. na hlavním nádraží v Děčíně je mezinárodní pokladna (jízdenka SONE+DB, nebo Labe). Jde zřejmě o jeden z nejdelších inline výletů, které lze alespoň nastoupit na území ČR, něco přes 60km. Trasu pod vysokými skalními stěnami a slavnými věžemi, podél velké řeky, malebnými vesničkami, není třeba ohledně přírodních krás nějak speciálně vyzdvihovat. Jde turistický region Českosaského Švýcarska. Tomu odpovídá i poměrně vysoká frekvence cyklistů a místy i dalších návštěvníků, včetně bruslařů.


Stezka Dolní Žleb - Krippen
Kraj: Ústecký
Délka:

Výlet je přímo šitý na míru právě in-line bruslařům, neboť zdejší cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau v SRN je krásně hladce vyasfaltovaná a až na několik přejezdů malých potůčků je to ideální terén právě pro tento sport. Zdejší zhruba desetikilometrový úsek krásného asfaltu využívají hojně i cyklisté na trase Děčín - Bad Schandau a pěší turisté, kteří se kochají převážně nádhernými scenériemi zdejšího nejhlubšího pískovcového kaňonu v Evropě.


Stezka Benedikt - Most
Kraj: Ústecký
Délka:

Asfaltová cesta kolem koupaliště Benedikt v Mostě je vhodná i pro začátečníky. V místě je možnost se občerstvit v restauraci nebo bufetu. V případě slunného a teplého počasí oceníte místní přírodní koupaliště. Dalšího sportovní vyžití – beachvoleyball, tenis, fotbal, atp.


Stezka Zlín - kolem Dřevnice a dál
Kraj: Zlínský
Délka: cca 11km

Pěkná, vcelku pohodlná trasa v celkové délce cca 11 km (tam i zpět brusličky nazujte na Cigánově a vydejte se po Fugnerově nábřeží proti proudu řeky Dřevnice…až dojedete k hlavní silnici přejeďte most a pokračujte směr Bartošova čtvrť.


Stezka Bojkovice Pitín
Kraj: Zlínský
Délka: cca 2,1km

Trasa začíná v Bojkovicích u mateřské školy, ve Čtvrti 1. máje. První úsek trasy tvoří běžná komunikace, ale protože je v závěru obce (směrem na přehradu), není příliš frekventovaná. Povrch tvoří nový asfalt, který není extra hladký, ale bruslit se na něm dá bez problémů. Tento úsek vede ve stínu stromů podél říčky Olšavy. Po cca 1 kilometru u vodárny již odbočíme na nově vybudovanou cyklostezku. Tato cyklostezka je tvořena novým asfaltem a v několika místech hladkou dlažbou. Šířka cyklostezky je cca 2,5 metru. Stezka se klikatí podél lesa až na kraj obce Pitín, kde končí, avšak plynule přechází v místní asfaltovou komunikaci. Délka tohoto úseku je cca 1,1 km. Na stezce jsou na několika místech odpočívadla, lavičky a informační tabule. Na trase je jen jedno problematištější místo a to kratší prudké klesání/stoupání, právě v místě přechodu místní komunikace na regulérní cyklostezku. Při jízdě ze směru od Pitína je třeba brzdit, aby nedošlo k případnému střetu s autem jedoucím po místní komunikaci. Projížďka je to vcelku příjemná, leč krátká a v určitých pasážích s trošku rušivým výhledem na místní fabriku.


Stezka Luhačovice - okolo přehrady
Kraj: Zlínský
Délka: cca 3km

Nově vybudovaný úsek stezky uzavřel pohodový okruh okolo přehrady. Délka cca 3km. Velké parkoviště. Přes den více lidí. Osvětlení. Občerstvení a jiné.


Stezka Kunovice - Ostrožská Nová Ves - Veselí nad Moravou
Kraj: Zlínský
Délka: cca 8-10km

Super stezky jsou z Kunovic do Veselí nad Moravou přes lázně v Ostrožské Nové Vsi, Ostrožskou Novou Ves (pouze musíte překonat cca 200 m po nerovném povrchu kolem nádraží ČD), kolem štěrkových jezer přes Uherský Ostroh do Veselí nad Moravou. Mezi městy vedou přímo cyklistické stezky, ve městech se jede většinou v postranních ulicích s malým provozem aut. Výborná je taktéž stezka ve Bzenci-Přívoze pro cyklisty a inlajnisty:-) Délka dle mého odhadu cca 8-10 km jedním směrem, stezka vede přímo borovicovým hájem, takže se hezky projedete, nadýchate čerstvého lesního vzduchu.


Stezka Ždár nad Sázavou – Pilská nádrž
Kraj: Zlínský
Délka:

Trasa je rovinatá s několika stoupáními, povrch kvalitní. Občerstvit se je možné na hrázi Pilské nádrže, parkoviště jsou na obou koncích.


Stezka Slapany
Kraj: Karlovarský
Délka: 7 km

Trasa mezi vesničkami na západě Čech blízko Chebu a hranic s Německem. Žádné složité úseky, délka zhruba 7 km.


Stezka Sirá - Zbiroh
Kraj: Plzeňský
Délka: 6 km

Nádherná trasa s výhledy vede po silničce mezi lesy a loukami s nepatrným provozem. Začít lze ve vesničce Sirá, kde se dá výborně zaparkovat, a vyrazit směr Mýto až k podjezdu pod dálnicí. Je tam mírný sjezd a dole se dá snadno zabrzdit a otočit. Dá se tam také parkovat. Na cestě do Zbirohu je třeba dát pozor při křížení s hlavní silnicí mezi Sirou a Plískovem. Za Plískovem se odbočuje doprava do kopečka na Zbiroh. Ve Zbiroze je trochu větší provoz, takže na vrcholu je vhodné otočit a vrátit se už proto, že dál je prudší sjezd na křižovatku.Většinu trasy je asfalt kvality 2, ojediněle 2-3, z křižovatky za Plískovem do Zbiroha 1. Trasa je zvlněná, vhodná jen pro zkušenější fitness jezdce, délka cca 6 km. Sjezd ze Zbiroha na křižovatku před Plískovem vypadá zdánlivě nebezpečně, ale problematický není. Kdo rychlejší sjezdy nerad, může obrátit v Plískově a do Zbiroha nejezdit.


Stezka Plzeňský ovál na Škodovce
Kraj: Plzeňský
Délka: 425m

Ovál je součástí více sportovišť. Má výborná povrch. Bohužel je docela často přeplněn. Délkou 425m je vhodný jak pro trénink tak pro první krůčky.


25.2.2011 | zdroj: IN-LINE-BRUSLE.cz

Diskuze:


V diskuzi k Přehled in-line-stezek v ČR není zadán žádný komentář

Vložit komentář k: Přehled in-line-stezek v ČR
Pole označená * je nutné vyplnit.
Odkazy na konkurenci a komentáře překračující meze slušného vyjadřování budou nejspíš smazány.
 
   
*Opište kód code
   

Inline trasa Otrokovice - Napajedla 5,9 km

4.9.2013 | napsal: nabruslich.cz | zdroj: nabruslich.cz

Inline trasa Otrokovice - Napajedla 5,9  km, fotka: inline-trasy-01.jpg Docela dlouhá, jen trochu členitá trasa kolem Moravy s výborným povrchem. Velmi dobře se dá vyjet od tenisových kurtů Jiskra Otrokovice, kde se dobře parkuje ve stínu krásných topolů a habrů.

Nová inline trasa na serveru NABRUSLICH.cz

1.8.2013

Nová inline trasa na serveru NABRUSLICH.cz, fotka: 545_1375306902Stoupani-ke-Znojmu.jpg Znojmo - Dobšice (1.453 km)

World Inline Cup 2012

22.1.2013

World Inline Cup 2012, fotka: inline-brusle-speed-zavod-2012.jpg Parádní video z loňských závodů. Kdo neviděl, jak speed brusle frčej, bude překvapen :)

Reklamní sestřih z agresiv inline DVD

25.10.2012

Reklamní sestřih z agresiv inline DVD, fotka: agresvi-inline-05.jpg Povedený sestřih z agresiv inline DVD.

Freestyle slalom video

25.10.2012

Freestyle slalom video, fotka: freestyle-slalom-12.jpg Další video z freestyle slalomu.

Jak brzdit - pokročilejší způsoby

25.10.2012 | komentářů: 1

Jak brzdit - pokročilejší způsoby, fotka: jak-brzdit-freestyle-01.jpg Jak brzdit na kolečkových bruslích řekněme dost pokročilejším způsobem :)

Jak vybrat kolečkové brusle

24.10.2012 | napsal: Inline brusle | zdroj: jak vybrat kolečkové brusle

Jak vybrat kolečkové brusle, fotka: X Training intro.jpg Připravili jsme pro vás nové webové stránky, kde naleznete ucelené informace o výběru kolečkových bruslí. Pokud tedy nevíte jak vhodné brusle vybrat, zkuste něco načíst na www.jak-vybrat-koleckove-brusle.cz.

Jak se dá jezdit za mokra na bruslích

19.7.2012 | komentářů: 1 | napsal: cadomotus | zdroj: Youtube

Jak se dá jezdit za mokra na bruslích, fotka: cadomotus-01.jpg

Silový trening vhodný na inline bruslení

12.6.2012 | zdroj: Youtube

Silový trening vhodný na inline bruslení, fotka: video-speedskating-04.jpg

Další typ jak zlepšit rychlost

9.6.2012 | komentářů: 1 | zdroj: Youtube

Další typ jak zlepšit rychlost, fotka: video-rychlobrusleni-03.jpg

Double Push s vědeckým přístupem :)

7.6.2012 | zdroj: Youtube

Double Push s vědeckým přístupem :), fotka: video-speedskating-02.jpg Poměrně široké běhátko..

Trening vhodný na speedskating

5.6.2012 | zdroj: Youtube

Trening vhodný na speedskating, fotka: video-speedskating-01.jpg Jak trénovat na speedskating? Pár typů naleznete ve videu.

Povedené reklamní video Fila Skates

19.10.2011 | komentářů: 1 | napsal: Fila Skates | zdroj: Fila Skates

Povedené reklamní video Fila Skates, fotka: fila-video-01.jpg

Jak tepelně tvarovat boty kolečkových bruslí Powerslide

16.8.2011 | napsal: překlad Vojta Bartoněk | zdroj: Powerslide.de

Jak tepelně tvarovat boty kolečkových bruslí Powerslide, fotka: 904149_PS_Core_XXX2_completeSkate_2011.jpg S rostoucí oblibou rychlobrulení i mezi fitness bruslaři se množí dotazy na možnost dotvarování skeletů bryslařských bot, které jsou často velice tvrdé, nepohodlné a často dřou nohy obzvlášť v oblasti kotníků. Následující článek je přeložen z materiálů výrobce Powerslide a snad pomůže odvážnějším bruslařům, kteří se nebojí brusle trošku upravit.

Světový pohár v in line bruslení Ostrava - TV zaznam

23.6.2011

Světový pohár v in line bruslení Ostrava - TV zaznam, fotka: inline-brusle-tv-0001.jpg Odkaz na TV záznam ze závodu na Inline bruslích.

Návrh rámu na nordic brusle

31.5.2011 | zdroj: youtube

Návrh rámu na nordic brusle, fotka: inline-mag-0005.jpg Návrh rámu na nordic brusle zobrazený ve 3D. Zajímalo by mne, zda to někdo opravdu vyrábí..

Cvičení techniky bruslení především na speedskating

26.5.2011

Cvičení techniky bruslení především na speedskating, fotka: inline-mag-0004.jpg Další typ jak zlepšit techniku a posílit na brusle.

Zlepšení techniky bruslení

23.5.2011 | zdroj: youtube

Zlepšení techniky bruslení, fotka: inline-mag-0003.jpg Pár tipů na trening pro zlepšení techniky bruslení.

Pražský závod seriálu Life In Line 15 5 2011

23.5.2011 | napsal: Jirka Pelc | zdroj: foto: inlinesport.cz, text: Jirka Pelc

Pražský závod seriálu Life In Line 15 5 2011, fotka: inline-brusle-0004.jpg Závod se konal jak je už zvykem z předešlých let na Rohanském Nábřeží na okruhu,který měřil 2710m. Jednalo se o letošní druhý závod seriálu Chance LifeInline Tour 2011. Počasí bylo nevyzpitatelné, takže se do poslední chvíle nevědělo zda se rozprší či ne. Díky negativní předpovědi a souběhu několika akcí na start nedorazilo tolik očekávaných závodníků.

Pohled na profíky při rychlobruslení

20.5.2011 | zdroj: youtube

Pohled na profíky při rychlobruslení, fotka: inline-mag-0002.jpg Video kde je parádní pohled na techniku bruslení. Pokud zrvona pilujete techniku bruslení, tak doporučuju.

Parádní únik v závodech na inline bruslích

18.5.2011 | zdroj: youtube

Parádní únik v závodech na inline bruslích, fotka: inline-mag-0001.jpg Video kde je vidět parádní únik tří borců při závodech na inline bruslích.

Kolečkové brusle - videa bruslí

19.4.2011 | napsal: Inline Brusle cz | zdroj: inline-brusle.cz a youtube.com

Kolečkové brusle - videa bruslí, fotka: youtube-foto.jpg Připravili jsme pro vás videa některých kolečkových bruslí, které máme na obchodě, aby jste mohli snáze vybrat vhodný model, který vám bude nejlépe vyhovovat. Tato videa budou přidávána přímo ke zboží a zároveň je možné se na ně podívat pod našim uživatelským účtem na youtube.com.

Kolečkové brusle - údržba

8.3.2011 | komentářů: 1 | napsal: virus sport | zdroj: inline brusle .cz

Kolečkové brusle - údržba, fotka: jak-rozebrat-loziska-9.jpg Se začínající bruslařskou sezónou bude nutné připravit i kolečkové brusle, a proto zde máte článek právě o údržbě inline bruslí. V článku naleznete jak se starat o boty bruslí, jak měnit kolečka inline bruslí a jak udržovat ložiska stále funkční.

Přehled in-line-stezek v ČR

25.2.2011 | zdroj: IN-LINE-BRUSLE.cz

Přehled in-line-stezek v ČR, fotka: stezky.jpg Poměrně rozsáhlý seznam in-line stezek, drah a dalších míst, kde se mužete zabruslit.

Závěrečná 9 etapa Českomoravského poháru Inlajn.cz- Inline CUO 2010

5.10.2010 | napsal: Jirka Pelc | zdroj: Račice 2010

Závěrečná 9 etapa Českomoravského poháru Inlajn.cz- Inline CUO 2010, fotka: vyhlaseni.jpg Závěrečná 9 etapa Českomoravského poháru Inlajn.c z- Inline CUO 2010 se uskutečnila ve středočeských Račicích 2. října 2010.

Freestyle Powerslide Cell II FSK

13.9.2010

Freestyle Powerslide Cell II FSK, fotka: inline-mag-09-01.jpg Upoutávka na brusle Powerslide Cell II FSK z produkce videí výrobce.

Berlin Inline Marathon 2009

13.9.2010

Berlin Inline Marathon 2009, fotka: inline-mag-09-02.jpg Video z Berlínského marathonu 2009 - aneb jaká může být na inline závodech atmosféra...

Life In LIne Plzeň 12.9. 2010

13.9.2010

Life In LIne Plzeň 12.9. 2010, fotka: Fotografie008.jpg Teplé a slunné počasí druhého zářijového víkendu přineslo bruslařům luxusní podmínky, které přilákalo do západočeské metropole více než čtyřstovky registrovaných závodníků.
Hlavní závod na 21km vyhráli Ondřej Suchý a Kamila Nováková.

Flaeming Skate - skvělé bruslení v Německu

14.8.2010 | napsal: Vojta | zdroj: http://www.flaeming-skate.de

Flaeming Skate - skvělé bruslení v Německu, fotka: inline-mag-08-05.jpg Známá bruslařská trasa v Německu ve Flaemingu, kde naleznete téměř 210km tratí..

Agresiv bruslení - royale

12.8.2010

Agresiv bruslení - royale, fotka: inline-mag-08-04.jpg Pěkně natočenej postup jak se naučit Royale

Jak si zatrénovat na inline bruslích

10.8.2010

Jak si zatrénovat na inline bruslích, fotka: inline-mag-08-03.jpg Klasika pro tréning drsnějších triků nejen na inline bruslí..

Další názorné provedení powerslidu

6.8.2010

Další názorné provedení powerslidu, fotka: inline-mag-08-02.jpg Video kde je pěkně zobrazené powerslide brzdění.

X-Games Asia 2010

4.8.2010

X-Games Asia 2010, fotka: inline-mag-08-01.jpg Inline Agresiv video z X-Games 2010.

Rychlobruslení od Powerslidu

16.7.2010 | napsal: Powerslide | zdroj: powerslide.de

Rychlobruslení od Powerslidu, fotka: inline-mag-07-05.jpg Info PDF od Powerslidu o jejich bruslích na speedskating. Text je v angličtině a naleznete v něm např. info o tom jak tvarovat tepelně boty, jak posunovat rám bruslí, popis použitých technologií a mnoho dalšího..

Nordic Skating - Powerslide

14.7.2010 | napsal: Powerslide | zdroj: Powerslide.de

Nordic Skating - Powerslide, fotka: inline-mag-07-04.jpg Info materiál o Nordic bruslení od Powerslidu ke stažení v PDF. V textu naleznete opravdu vyčerpávájící informace o bruslích na Nordic Skating Powerslide. Text je v angličtině.

Matter wheels - 8 FAQ

12.7.2010 | napsal: Powerslide | zdroj: Powerslide.de

Matter wheels - 8 FAQ, fotka: inline-mag-07-03.jpg Osm odpovědí na otázky kolem špičkových koleček Matter. Kolečka Matter jezdí u nás nejvíc závodníků a ti vědí co si vybrat.. Text je v angličtině.

Rail Grind přes 200m na agresiv bruslích

10.7.2010

Rail Grind přes 200m na agresiv bruslích, fotka: inline-mag-07-02.jpg Chris Haffey dává přes 200m dlouhý zábradlí. Žádný extrémní kousek, ale i tak pěkný :)

Rychlobruslení trening

8.7.2010

Rychlobruslení trening, fotka: inline-mag-07-01.jpg Další typ na tréning vhodný k rychlobruslení.

Suunto X10 - zobrazte si ujetou trasu ve 3D

7.7.2010 | zdroj: Suunto

Suunto X10 - zobrazte si ujetou trasu ve 3D, fotka: suunto-x10-google-earth-01.jpg Popis výborných Suunto X10, které mají mimo jiné integrovaný GPS logger. Tyto hodinky tedy zaznamenaji vaši trasu, kterou si následně můžete prohlédnout v aplikaci Google Earth, která je zdarma dostupná na internetu. Trasa je zobrazena ve 3D a vidíte tak i výškové rozdíly na celé trase. Následující popis funkcí je zaměřený na outdoorové použití, ale stejné možnosti jsou samozřejmě i při použití na kolečkových bruslích, kole nebo v zimě na běžkách apod..

Magic Slide na inline bruslích

6.7.2010 | komentářů: 1 | napsal: Vojta Bartoněk | zdroj: youtube.com

Magic Slide na inline bruslích, fotka: inline-mag-56.jpg Jak brzdit na inline bruslích - Magic Slide. Tak jsem myslel, že umím na bruslích zabrzdit skoro jakkoliv, ale tohle se ještě musím doučit :) Vypadá to totiž parádně..

Meření vzdálenosti a rychlosti na kolečkových bruslích

30.6.2010 | komentářů: 1 | napsal: Vojta Bartoněk | zdroj: Suunto

Meření vzdálenosti a rychlosti na kolečkových bruslích, fotka: suunto-2010-t6c-Fusion.jpg Bruslíte pravidelně a zajímá vás jak rychle zrovna jedete a kolik jste ujeli za celý den kilometrů? Chcete vědět kolik kalorií spálíte a jak správně zlepšovat fyzičku? Pak jsou pro vás to pravé sportovní počítače Suunto, které máme nyní v nabídce.

Video z prvního mistrovství světa ve freestyle bruslení

28.6.2010

Video z prvního mistrovství světa ve freestyle bruslení, fotka: inline-mag-52.jpg Celkem dlouhé video z údajně prvního mistrovství světa ve freestyle bruslení.

V Brně nejrychlejší Novotná a Chojnacki

25.6.2010 | zdroj: Tisková zpráva

V Brně nejrychlejší Novotná a Chojnacki, fotka: inline-mag-03.jpg Dva se prali, třetí se smál, tak lze charakterizovat boj o tituly mistrů ČR v in-line bruslení na půlmaratonské trati v Brně. Absolutními vítězi závodu v rámci seriálu LIGLASS LifeInLine Tour se stali olympionička Kateřina Novotná a Polák Bartosz Chojnacki. Boj o mistrovský titul svedli velcí rivalové Ondřej Suchý a Matěj Krupka, ale přespurtoval je i Adam Adlt, který se stal juniorským mistrem ČR.

In-line freestyle slalom z Japonska

24.6.2010

In-line freestyle slalom z Japonska, fotka: inline-mag-50.jpg Ukázka freestyle slalomu na in-line bruslích

Nepříjemný pád na agresiv kolečkových bruslích

22.6.2010

Nepříjemný pád na agresiv kolečkových bruslích, fotka: inline-mag-49.jpg Tak nevím, zda panáček nemá páteř vejpůl...

Freestyle slalom z Paříže

20.6.2010

Freestyle slalom z Paříže, fotka: inline-mag-48.jpg Video freestyle slalomu z paříže.

Conference Team v Paříži

18.6.2010

Conference Team v Paříži, fotka: inline-mag-47.jpg Video z agresiv bruslení Conference Teamu v Paříži.

WIC Ostrava: Double francouzsko-kolumbijského páru

17.6.2010 | zdroj: Tisková zpráva

WIC Ostrava: Double francouzsko-kolumbijského páru, fotka: inline-mag-22.jpg Závody LIGLASS World Inline Cup v Ostravě se staly kořistí francouzsko-kolumbijského páru Yann Guyader – Cecilia Baena. „Je to fajn, že jsme životní partneři, podporujeme jeden druhého a to nás posunuje k lepším výsledkům,“ řekla krásná Chechi. V Ostravě na Hlavní třídě startovalo celkem 615 závodníků z 15 zemí, sobotní večerní jízdu absolvovala téměř tisícovka bruslařů. Byl to opravdový vrchol českého in-line bruslení v roce 2010 a Ostrava
se stala jeho vynikajícím hostitelem.

Powerslide Nordic Trainer

16.6.2010 | komentářů: 1

Powerslide Nordic Trainer, fotka: inline-mag-45.jpg Nordic bruslení na kolečkových bruslích Powerslide Nordic Trainer 09. Nordic brusle umožňují bruslit i v přírodě na horších cestách, kam se v létě na in-line bruslích nedostanete.

Pražský okruh 12.6. 2010

15.6.2010 | napsal: Jirka Pelc

Pražský okruh 12.6. 2010, fotka: praha-DSCF6738.jpg Na novém obchvatu Prahy si mohli všichni příchozí bruslaři vyzkoušet bruslit na supermoderní dálnici. Krásný slunečný den přilákal na závody mnoho závodníků, ale nejen je. Mnoho lidí si přišlo právě jen tak zabruslit. Mezi závodníky nemohl chybět team INLINE-BRUSLE.cz.

Tento e-shop je součástí sportovních obchodů Virus-Sport.cz
Provozujeme následující internetové a kamenné obchody:
www.virussport.cz, www.vodacky-obchod.cz, www.helmy.cz, www.inline-brusle.cz, www.nordic-shop.cz

virussport.cz - horolezecké lano vodacky-obchod.cz - kanoe, pádlo helmy.cz - přilby na lyže, snowboard, páteřáky inline-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka nordic-shop.cz - turistické běžky, vosky

skočit na hlavičku | mapa stránek | IN-LINE-BRUSLE.cz - 2018 | system: Virus Sport s.r.o. 2010


můžeme také doporučit: Osobní trenérka, Jak na Bolavá záda,Diskuze

Kategorie témat

Bazar

Doplňky

Helmy a chrániče

Jak vybrat brusle

Kde se bruslí

Kolečka a ložiska

Kolečkové Brusle

MIX

Nordic Brusle

Quad brusle

Technika bruslení

Údržba

Závody

Nově diskutované

Bolest v holenní části.

Dámské brusle Rollerblade MACROBLADE 84 W ABT

Kde v Brně PŮJČIT brusle???

výměna koleček

Rollerblade Crossfire 8.0

Kolečkové brusle Fila nine 100

prodam K2 Varsity

K2 VO2 90 W

Rám u kolečkových bruslí

Agressive brusle Rollerblade DT5 vel. 43

Výměna ložisek FILA

Co je lepší ?

Rollerblade Twister 80w - vel. 38

POWERSLIDE Athletic Z1 a vymena kolecek za mensi

tvrdost koleček,ložiska a velikost koleček

Nové články

Tvarování karbonových bot kolečkových bruslí

Jak zlepšit usazení inline bruslí na noze - inline skates tuning

Jak vyměnit rám na kolečkových bruslích

KRUST - stylové helmy nejen do města

20% sleva na kolečkové brusle

více článků...


Heureka.cz - Ověřeno zákazníky