naše obchody:
helmy.cz - helmy na lyže, páteřák nordic-shop.cz - běžky, vosky, bundy, kalhoty virussport.cz - lana, nádobí, camping

IN-LINE-BRUSLE.cz / diskuze / Údržba / Čištění ložisek rollerblade SG7 ???

Každá diskuze má předvolené kategorie, kde jsou zakládány témata k další podrobnější diskuzi. Každé téma má pak jednotlivé komentáře uživatelů.

Založené kategorie diskuze:

Údržba | počet témat: 125
Bazar | počet témat: 415
Kolečkové Brusle | počet témat: 328
Doplňky | počet témat: 34
Helmy a chrániče | počet témat: 14
Jak vybrat brusle | počet témat: 261
Kde se bruslí | počet témat: 85
Kolečka a ložiska | počet témat: 278
MIX | počet témat: 31
Nordic Brusle | počet témat: 19
Quad brusle | počet témat: 10
Technika bruslení | počet témat: 67
Závody | počet témat: 19

Vyhledej v tématech diskuzí:

Téma diskuze: Čištění ložisek rollerblade SG7 ???

založil: Martin dne 2008-03-17 11:34:02

Sdílejte příspěvek na Facebooku:

zdravim, jdou otevřít a čistit ložiska Rollerblade SG7 ?
takto vypadaj http://img.inlinewarehouse.com/ProductImages/RBSG7.JPG
pokud víte, jak je otevřít, napište prosím, já na to nemůžu přijít...

odpověď

dne: 9.4.2008 v: 13:54:12

Pokud máš klasické Rollerblade ložiska z obou stran kryté kovovou krytkou, tak ty nejdou rozebrat. Stačí otřít. Pokud je chceš zrychlit, je nutné zevnitř vystříkat tuk a namazat olejem. Jde to ale blbě, neb nejdou otevřít...

opět dotaz

napsal: Bery9 kontakt: slavek.beryk@seznam.cz dne: 4.7.2008 v: 10:14:59

Koupil jsem si brusle Rollerblade u Hervisu a chtěl jsem se zeptat zda tedy stačí kolečka jen otřít, protože dovnitř se nejspíše nedostanu, co. Když jsem měl jedno kolečko venku tak uprostřed se mi hnul asi umělohmotný střed (SPACER ??), není to doufám na závadu??

ložiska

napsal: Vojta dne: 7.7.2008 v: 10:47:28

ahoj - otření ložisek z vekovní strany moc nepomůže. Je to spíš na to, aby ta špína nelezla dovnitř při jízdě. Zkus buď Ultrazvukovou čističku pokud ji máš a nebo je naložit na den do technického benzínu a pak pořádně proklepat v nějaký plechovce s tim benzínem. Nebude to určitě sto procentní, ale jinak s nima asi nehneš :(

sg7

napsal: PaVuK dne: 5.8.2008 v: 15:46:08

po dvou týdnech ježdění se mi do nich dostal prach. Strašný hluk. Tak jsem je otřel, prošplíchal WD40 aby ta špína vytekla (což taky částečně udělala) a výsledek je že je to ještě mnohem horší. Hlavně že v návodu mají, jak ložiska otevřít. A vyndat z koleček aby se daly pořádně pročistit taky nejdou.

ložiska

napsal: Firrel dne: 7.8.2008 v: 15:30:06

Problém je v tom, že WD40 rozpoští jiná maziva. Takže mazaci tuk, co jsi v nich měl je fuč a nečistoty tam zustaly. Doporučuji postup na těchto stránkach:)
http://www.in-line-brusle.cz/clanek/koleckove-brusle-udrzba.htm

Nerozebíratelná ložiska

napsal: Milan Daníček kontakt: milandanicek.pf@seznam.cz dne: 10.5.2009 v: 14:15:14

Ložiska podle normy SG, stejně jako některá podle ABEC jsou zapouzdřena kovovými krytkami, které jsou po okrajích naseknuty tak, aby se při vložení okraj ohnul vzhůru a krytka v ložisku držela. Poznají se právě podle těchto naříznutí, která jsou rozložená rovnoměrně po obvodu ložiska. Ložiska jsou naplněná vazelínou, která brání vniknutí nečistot a zároveň poskytuje dost maziva na celou dobu životnosti. Tedy podle výrobce. Faktem je, že je otevřít lze, za předpokladu, že se buď potom spokojíte s jednostranně krytými ložisky (nekrytá strana pak musí být uvnitř) anebo že máte náhradní krytky ze starých, rozebíratelných ložisek včetně C podložek. K otevření je potřeba silná jehla a ploché kleště a něco málo hrubého násilí. Jehlou vloženou do kteréhokoliv naříznutí vypáčíte jeden jazýček směrem do středu ložiska a pak jej uchopíte kleštěmi a celou krytku vytáhnete. Háček je v tom, že se vám jí už pravděpodobně nepovede spolehlivě vložit zpátky, a proto se musí nahradit jinou, klasickou. Celá procedura je časově náročná a u ložisek nižší kvality nestojí za to. Jediný případ, ve kterém bych o tomto řešení uvažoval je po déledobějším projetí vodou s relativně novými a kvalitními ložisky (SG 5 a výše), protože voda dokáže vazelínu totálně vypláchnout a její nahrazení musí být okamžité (nesmí v ložisku ani zaschnout!). Pokud ložiska nejedou, jak by měly díky ujetým kilometrům, ani jejich otevření, vyčištění a promazání jim moc nepomůže, a je proto lepší uvažovat o nákupu nových, při kterém si pak musíte vybrat taková, která se rozebírat a znovu skládat dají. Většina kvalitních ložisek od opravdu renomovaných výrobců je taková (rozhodně se vyhněte ložiskům Tempish, která jsou na našem trhu nejčastější a i nejlevnější). Obecně platí: Chceš-li opravdu vychutnat bruslení, nesmíš moc koukat na peníze, a také se obrať na někoho, kdo tomu rozumí o radu.

Pro Bery9

dne: 10.5.2009 v: 14:49:01

Ložiska z Rollebladů samozřejmě lze vyndat z koleček, spacery se hejbou normálně, takže dokud tam dostaneš šroub zpátky, žádnej problém - jsou totiž zajištěný proti vzpříčení. Ložiska lze i otevřít (viz můj příspěvek výše) a vyčistit. Čištění zavřenejch ložisek je opravdu zbytečné, protože ta špína nemá kudy ven (dokonce ani v ultrazvukové čističce). Otření zvenku je jen symbolická údržba, protože stačí trochu prašný povrch a jseš po kilometru tam, kde jsi byl před čištěním. Pokud jsi projel déledobě vodou, je jejich otevření naprosto NEZBYTNÝ!! Vyndat ložiska z kolečka můžeš pomocí klíčů, které se k nim dodávají: kratší část vložíš do otvoru aby se její konec dotýkal stěny a mírně zapáčíš. Nejde to najednou, ale po několikátem zapáčení na různých místech obvodu díry ložisko vyjede jak nic. 3 až 5 vteřin.

ložiska SG7

napsal: Honza kontakt: hoonzik.p@seznam.cz dne: 25.9.2009 v: 10:48:58

Ahoj, nevíte, zda se nějde dají koupit ložiska SG7 jednotlivě? Našel jsem všude pouze sadu na komplet brusle, ale potřebuji je vymějit jen na jednom kolečku, protože se mi je nepodařilo vyčistit. Děkuji

Jednotlivá ložiska

napsal: M.Daníček kontakt: milandanicek.pf@seznam.cz dne: 2.10.2009 v: 21:59:50

Ahoj Honzo,
protože marketingová strategie jsou peníze, jednotlivá ložiska od amerického výrobce s pobočkou v Číně (ta vyrábí ta ložiska) asi nedostaneš. No ale nevěš hlavu. Pokus se ta ložiska vyčistit podle návodu, který se nachází nad Tvým dotazem na in-line-brusle. Pokud nemáš rezervní krytky, rád je zašlu (zdarma!). Pokud by se to nepovedlo, není nutné nakupovat přímo SGčka. Kup jakákoliv sedmičková ložiska, protože i když budou horší, tak Ti vydrží dokud se nezasviní i ta další SG. Takže klidně kup i Tempish, ale pak spíš 9, ty se jim víc povedly a vydrží víc. U nás jsou normálně k dostání po kusech.

Jo, anebo můžu přímo poslat SG9 ložiska, která mi zbyla po tom, co jsem projel vodou a asi šest z nich totálně zrezavělo. Ta zbylá jsou ale nedotknutá. Já teď jezdím na keramickejch, takže problémy s vodou jsou za vodou.

Jinak musím říct, že mě ti Američani moc nenadchli a že jejich ložiska jsou výrazně podprůměrná (stejně tak jako jejich kolečka). Máš Rollerblady, že?

Jednotlivá ložiska

napsal: Honza dne: 5.10.2009 v: 13:17:12

Ahoj,
děkuji Ti za odpověď a nabídku krytů i ložisek. Nakonec jsem je náhodou sehnal od kamaráda, který se v tom vyzná a dal mi stejná ložiska, které používají v práci ve strojírenství. Jsou označeny, jako IBE MIH (Z809). Dají se prý běžně koupit v obchodě s ložisky. Vypadají dobře, ale odzkoušeny je ještě nemám, pak případně napíšu.
Jak píšeš, že Tě Američani nenadchli ani s kolečky, jaké bys mi tedy po opotřebení doporučil zakoupit?
Ještě jednou díky.
Honza
PS: Ano, mám Rollerblady.

Jednotlivá ložiska

napsal: Martin kontakt: martin-janousek@seznam.cz dne: 5.4.2010 v: 22:36:48

Ahoj,
o víkendu jsem se pustil do přípravy bruslí na sezónu a dle rad tady v diskuzi jsem vyndal ložiska (SG7), která jsem chtěl vyčistit. Některá se točila dobře, jiná dost drhla (třeba i po jednom otočení), proto jsem se rozhodl je násilně otevřít a vyčistit vyvařením. Dělal jsem to sice poprvé, ale výsledek moc dobrý nebyl, myslím si však, že je to otevřením jen jedné strany ložiska. Druhou stranu otevřít nemohu, protože nemám krytky z rozebiratelných ložisek :(
Chtěl bych vás tedy poprosit - nemáte někdo na prodej 9x SG7 ložisko v dobrém stavu, nebo 18x krytku vč. C pojistky?
Když už jsem v tom psaní - doporučili by jste nákup keramických ložisek? Případně kterých?
Martin

keramická ložiska

napsal: Marek dne: 7.4.2010 v: 09:13:09

Ahoj,
ložiska SG jsou na čistění prostě na nic. Tady se dá jen doporučit, abys je vyhodil až nebudou dobře jezdit a koupil novou sadu ložisek. Kupovat ložiska po kusech je podle mne blbost. Ložiska je dobrý mít všechna stejná.
Keramická ložiska jsou super, ale cena je minimálně tak 3000 za sadu.. BBS je má i za 17000, takže zvaž, zda je potřebuješ.
Doporučil bych spíš BSB ABEC 9 nebo K2 ILQ 9 PRO. Jsou o dost levnější a pokud je nemáš na závody, tak rozdíl oproti keramickým nejspíš ani nepoznáš. K2 ILQ 9 PRO se navíc výborně čistí..

RE: ložiska

napsal: Martin dne: 7.4.2010 v: 13:11:39

Díky za radu, vzhledem k tomu, že se polovina ložisek točí dle mého názoru dost špatně, rozhodl jsem se koupit BSB ABEC 9. Tohle bude moje třetí sezóna na bruslích, takže na závody to rozhodně není :) Keramická ložiska byl trochu ukvapený nápad, beru klasiku.

Ještě stručný dotaz - po kolika km běžného ježdění doporučujete vyčistit ložiska a po kolika prohazovat kolečka?
Jezdím nejčastěji Braník-Zbraslav, takže dost různorodej povrch, kolečka jsem koupil nové HYPER XTR 80MM ložiska BSB ABEC 9, brusle RollerBlade Twister III, váha 75 kg

ložiska na brusle

napsal: Marek dne: 7.4.2010 v: 13:59:51

Hoj,
čistění ložisek a otáčení koleček nelze vůbec odhadnout dopředu. Tam musíš zkrátka sledovat, jak se ložiska dobře točí a jak jsou hlučná a u koleček jak jsou sjetá. Ložiska čisti buď pokud se špatně otáčejí nebo pokud hodně hučí - když hučí, tak jsou většinou málo promazaná..

Průmyslová ložiska

napsal: Ota dne: 27.4.2010 v: 11:36:46

Ahoj,
taky mám Rollerblady. Ložiska SG7 hučí již po 100 km... A jak je promazat, když nejdou rozebrat... Nicméně, než kupovat nový drahý ložiska (ABEC9, ILQ 7), je rozumnější koupit průmyslové, bežně dostupné v prodejnách ložisek. Jaké ale mají označení? IBE MIH ani Z809 nikde neznají. Všude se uvádí je S 600x.

mazání ložisek na brusle

napsal: Mára dne: 27.4.2010 v: 12:26:25

Ložiska na in-line brusle mají označení Standard 608. Průmyslová ložiska se koupit dají, ale pokud do nich nevidíš, tak nemáš srovnání oproti inline ložiskům. Resp. nepoznáš rozdíl na ceně. Např nevím jak porovnáš Powerslide ILQ 9 s průmyslovým ložiskem, když nevíš z čeho ty ILQ 9 dělají,. protože podrobné informace se nikde moc neuvádí :(

BSB Abec 9

napsal: michael kontakt: michael.karlik@iex.cz dne: 27.4.2010 v: 21:01:51

Dnes mi přišly z eshopu a trochu mě vyděsilo, že jsou kryté pouze z jedné strany a i z té proti světlu prosvítají mezerami kuličky. Jak je to z životností těchto ložisek? Rád bych vyměnil pár zkušeností jestli je někdo máte. Předem dík.

ložiska do bruslí

napsal: Kaby dne: 28.4.2010 v: 01:10:31

hoj,
krytování z jedné strany je uplně normální.. toho se neboj.
BSB abec 9 jsou dost kvalitní. Yivotnost ti nikdo moc neřekne. Každý je zničí jinak rychle. Tady záleží na moc okolnostech.

BSB Abec 9

dne: 28.4.2010 v: 14:17:12

No to je jasné mám 100kg takže dostanou zabrat :-)koupím si od BSB tu vodičku na čištění a nahradní vazelínu a uvidím jak to bude jezdit

praní ložisek

napsal: Milan kontakt: Znamy.M@seznam.cz dne: 21.6.2010 v: 15:24:37

Vážení, tají se mi dech, když vidím, co se tady píše kolem praní ložisek. Jednoduše ředčeno, neexistuje žádný způsob, jak smontovaná ložiska vyprat, aby byl výsledek uspokojivý. Když tady vidím různá udělátka a ultrazvukové pračky tak je to tak akorát ztráta vašich peněz a času. Prát ložiska je asi stejné, jako používat kondom více než jednou. Je to na dlouhé povídání, ale když už jsem se do toho pustil, tak Vám problematiku ložisek přiblížím(pracoval 15 let ve firmě, která vyráběla kuličková ložiska).
Takže ložiska pod označením ABEC 5, 7, ... jsou natolik kvalitní ložiska, že je to až hamba tato ložiska používat na In-line brusle. Ptáte se proč? Protože po prvním použitím venku se Vám z nich stanou ložiska, pro která ABEC už nemá stupnici. Rizko, že vítr zvedne prach a nebo projedete pískem tady máme ať už se nám to líbí či nikoli. Následkem je moment, kdy kdy slyšíte a cítíte, že Vám kolečko zadrhává. V tomto momentě už jsou oběžné dráhy a kuličky nenávratně poškozeny.
Je pravda, že tu máme různé provedení krytů, jako např. 2Z, 2ZR, 2RS nebo 2RSR. Ty poslední dvě poznáte podle toho, že jsou krytky pogumovány. Další rozdíl je v tom, jaká je konstrukce těsnění ve vztahu k vnitřnímu kroužku ložiska. Různé konstrukce mají své výhody a nevýhody. Např. pasivní odpor, odolnost proti vniknutí nečistot, atd.
Většina krytů v ocelovém provedení je fixována tak, aby kryty především řádně držely a plnily svou funkci. Pokud ale trváte na rozebrání ložisek, pak kryty můžete vyjmot za pomocí šídla nebo špičatého šroubováčku. Nicméně krytku poškodíte. Starou vazelínu můžete vyprat například v technickém benzinu. Pozor - je to hořlavina I. třídy!!! Pak můžete ložiska v ruce protáčet. Nicméně jak jsem uvedl na začátku, nikdo a nic nevypere ložiska ve smontovaném stavu tak, aby byl výsledek uspokojivý (smontovaný stav chápeme stav, kdy jsou kuličky drženy ocelovou klecí). Navíc, jak jsem psal na začátku, oběžné dráhy a kuličky jsou natolik poškozeny, že ložisko již nikdy nebude mít tak tichý a rovnoměrný chod jako na začátku.
Jaké je tedy doporučení?
Po nějaké době si prostě dopřejte novou sadu ložisek ABEC 5 a máte vystaráno. Můžete si koupit ložiska jak ve speciálkách na In line, tak u prodejců ložisek. Výrobců je spousta (SKF, NTN, INA, FAG, ...) stačí si na Google zadat 608 2ZR a pak už je na Vás, jestli zaplatíte za ložisko 40,- Kč nebo víc.

Čistění ložisek

napsal: Vojta dne: 22.6.2010 v: 11:17:49

Jen rekace na Milana: čistit ložiska samozřejmě lze a rozhodně se tím zlepší jejich vlastnosti oproti špinavým ložiskům. Nikdo nikde netvrdil, že ložiska zas budou jako nová. To dá rozum, že nebudou. Ale prostě budou lepší než špinavá.
Osobně ložiska tak do 500 peněz doporučuju spíš ojezdit a vyhodit - stejně jako psal Milan. U drahejch ložisek se ale údržba rozhodně vyplatí. Poptejte se závodníkú, zda vyhazujou po pár jízdách ložiska za 3000,- Kč... :)

LOŽISKA

napsal: Bullrot kontakt: bullrot@azet.sk dne: 8.6.2011 v: 10:41:42

Zdravím Vás.
Potreboval by som poradiť. Kúpil som si nové korčule značky Rollerblade a po pár týždňoch mi odišli ložiská, sú plné piesku. Z diskusie som sa dozvedel, že sa vyčistiť nedajú pretože sú zapuzdrené. Mohli by ste mi poradiť inú variantu týchto ložisiek? Za rozumnú cenu ďakujem.

ložiska na kolečkové brusle

napsal: Vojta dne: 8.6.2011 v: 13:15:55

Ahoj,
ložiska mají do kolečkových bruslí stejný rozměr. Stačí si tady vybrat přes e-shop dle tvých finančních možnosti.. Půjdou ti tam všechna nabízená ložiska.
Jinak obecně ložiska a vlhko s prachem prostě nejdou dohromady - to zničíš skoro jakákoliv, pokud je hned po jízdě důkladně nepročistíš.

re: LOŽISKA

dne: 8.6.2011 v: 19:29:30

Loziska SG od Rollerblade sa daju nasilne otvorit. Je to tu popisane. Ja som kryt otvoril pomocou tenkeho klincu a hladiva - treba dat klinec k miestu kde je strbina co drzi lozisko a par krat mierne poklepat az kym sa kryt nedeformuje. Deformovany kryt v ktorom je dierka potom vypacis. Ak to nebudes robit prilis nasilne tak ich snad ani neposkodis. Spet sa kryt nedava, ostane tam diera ktora ide smerom do kolecka. Mne vycistenie SG9 pomohlo, ale zda sa mi ze sa tocia horsie nez vycistene BSB ABEC9. Skus ich vycistit a ked ti to nebude vyhovovat kup nove.

ložiska

napsal: Stenly dne: 19.7.2011 v: 07:49:48

Zdravim, tak mam za sebou prvni cisteni sg7-micek a zaruceny zpusob jak na to se skoro 100proc. uspechem je koupit si redidlo 6006, na chvili je do neho ponorit, protrepat, v ruce protocit a kdyz citite, ze drhnou, trochu je nechat protocit na vrtacce - s kombinaci s redidlem. Tuk se vyplavi a veme s sebou i necistoty. Pak teflonovym olejem namazat - hlavne nepremazat, nebo se vam budou necistoty lepit na loziska z boku a celkove to bude tect. Myslim, ze na takovych 200 km je pak vystarano. Nemuzu si stezovat a loziska jedou skvele.

Bez otevření?

napsal: Milan Daníček kontakt: milandanicek.pf@seznam.cz dne: 19.7.2011 v: 21:01:51

Ahoj Stenly,
to čištění, který popisuješ se dělo bez otevření ložisek? Pokud ano, měls velkou kliku, že se ty větší částice dostaly z dráhy kuliček, ale můžu Ti slíbit, že to nevydrží. Ty větší částice zůstaly uvnitř a dřív nebo pozdějš se tam vrátí. Ten problém je, že ať děláš co děláš, ne všechno, co se bez otevření dostane dovnítř taky vyplave ven - tedy zase bez otevření. Zákony fyziky jsou, potvory, neúprosný. Ozvi se tak po 200 najetejch kilometrech, jo?
Milan

Čištění ložisek

napsal: Mirka dne: 18.3.2012 v: 12:31:56

Myslím si, že čištění ložisek je velice jednoduché, vysoce účinné a ekologické, stačí k tomu jen voda a mýdlo (tento postup čištění ložisek se běžně používal u výrobců ložisek ZKL) ... jinak ABEC je americká norma pro označení přesnosti ložisek, v ZKL se používalo P, tzn. ABEC 6 P 6, montovat do bruslí ložiska ABEC 9 považuji za nesmysl, ložiska s přesností P9 se nemontují ani do vysokootáčkových vřeten obráběcích strojů ... pro brusle jsou proto vhodnější a levnější hybridní keramická ložiska ...

Čištění ložisek

napsal: Mirka dne: 18.3.2012 v: 12:47:57

Myslím si, že nejjednodušší, nejúčinnější a ekologický způsob čištění ložisek je ten, který se používal u výrobců ložisek ZKL, stačí k tomu jen voda a mýdlo … chci rovněž říct, že ABEC je americká norma pro označení přesnosti ložisek, v ZKL se používá P , tzn. ABEC 9 P9, považuji proto za nesmysl montovat do bruslí ložiska s přesností P9, protože ložiska s takto vysokou přesností se nemontují ani do vysokootáčkových vřeten obráběcích strojů ... do bruslí jsou podle mne proto vhodnější i levnější hybridní keramická ložiska (keramické kuličky mají mnohem menší tření a jsou proto 2x rychlejší než ocelové kuličky) ...

čištění ložisek

napsal: Milan dne: 19.3.2012 v: 07:50:57

Chtěl bych se zeptat jestli ložiska nejdou promazat přes ten pohyblivý kroužek u prostřed kolečka.Jinak nevim na co by tam byl.

mazání ložisek kolečkových bruslí

napsal: Vojta dne: 19.3.2012 v: 15:47:21

Ahoj,
nejdou. ten je tam od toho, aby se ložisko mohlo točit :)
Resp. mazivo tam mezerou většinou dostaneš, ale nevyndáš špínu a ložisko budeš dál jen ničit..

čištění ložisek

napsal: kabi kontakt: kabi65@volny.cz dne: 9.6.2012 v: 21:26:44

Tak jsem si zkusil SG9-vítky rozdělat. Z jedné strany pomocí odlamovacího nože odhrnout košilku a pak opatrně vypáčit ( po úpravě jemnými kleštičkami lze obnovit okraj a vrátit na konci zpět, což jsem nedělal, ale poze otočil bez díry dovnitř). Zajímalo mne zda čistič na brzdy ložisko vyčistí i za krytem z druhé strany a proto jsem jedno rezervní po vyčištění (z jedné strany) a po vyfoukání kompresorem) otevřel kompletně a bylo jako sklo. Takže závěrem, jednu stranu odkrytovat a pak podle potřeby vyčistit. Jde to celkem lehce. Ještě bych rád dodal, že ložiska lze koupit celkem snadno v kterékoli prodejně ložisek(myslím tím tento rozměr), prodávají se i protiprachová a voděodolná.

Založit nové téma k diskuzi můžete přes tento odkaz.

Pokud chcete připsat názor k vybrané diskuzi, tak použijte následující formulář - Vložit nový komentář.

Sdílet příspěvek na Facebooku můžete přes klasická Facebook tlačítka:

Vložit nový komentář
Pole označená * je nutné vyplnit.
Odkazy na konkurenci a komentáře překračující meze slušného vyjadřování budou nejspíš smazány.
 
   
*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Vybraná kategorie diskuze: Údržba

Diskuze věnovaná údržbě kolečkových bruslí. Výměna koleček a ložisek. Čistění ložisek. Zkrátka diskuze pro každého bruslaře, který chce své brusle udržet stále v perfektním stavu.

Témata diskuze:

K2 alexis | počet komentářů: 1

18.6.2017 | založil: Katka

Zdravim, včera jsme zakoupily brusle K2 Alexis. Při dnešní jízdě se ukázalo, že
zadní část rámu, ve kterém jsou kolečka, není zašroubovaný úplně napevno
a brusle při jízdě cvaká. Šroub je bohužel kulatý, takze nevim cim ho utahnout.
Dá se brusle nějak utáhnout nebo se musí reklamovat?

mazat šrouby? | počet komentářů: 1

2.4.2017 | založil: Dawe

Zdravím, mám trošku hloupý dotaz, ale pro jistotu se ptám. Po cca 3 sezónách měním kolečka a ložiska. Promazávají se I šrouby? předem díky za odpověď.

Srovnani lozisek na brusle | počet komentářů: 1

26.2.2017 | založil: Koudy

Je lepssi lozisko SG7-ZZ809 nebo ABEC7-ZZ809

šroubovák na údržbu | počet komentářů: 1

26.7.2016 | založil: Kubinos

Ahoj, koukal jsem na šroubováky topkraft (můžu je vyzvednout kousek od baráku), máte s nima někdo zkušenost?

Počet ložisek | počet komentářů: 1

7.11.2015 | založil: Amélia

Dobrý den, ctěla jsem se zeptat na skutečný počet ložisek na jednu brusli. Jsou to 4 ložiska nebo 8 ložisek?
Děkuji

Vůle v bruslích | počet komentářů: 1

16.4.2015 | založil: David

Dobrý den,
koupil jsem si brusle RollerBlade Formula 82. Byl jsem se s něma jednou projet. Dnes jsem zjistil, že mi v nich něco praská. Po přezkoumání brusle jsem zjistil, že je vůle ve vnějších kloubech, která při pohybu nahoru a dalo vytváří tohle cvakání. Vnitřní klouby žádnou vůli nemají. Jde to nějak vyřešit? Předem děkuji za odpověď

Siroky spacer | počet komentářů: 2

2.4.2015 | založil: Risa

Ahoj,

koupil jsem Powerslide Phuzion Urban. Mam problem s tim, ze spacer je moc siroky a kolecka se presovaji z jedna strany na druhou. Nejzatelnejsi je to pri rozjzdu kdy to udela silenej zvuje ja se dorazi kolecka na jednu stranu.
Spacery by potrebovali byt o 1mm mensi.. ted maji odhadem 10mm a kousicek.
Malo kde se udava sirka spaceru takze tezko rict kete tam padnou. Pod 10mm jsme zadne nevidel. Zbyva mi opravdu pilnik a smirgl? Trochu smutny kdyz date za brusle pres 3 tisice :/
Dik za rady Risa

Sundání brzdy u K2 | počet komentářů: 1

6.9.2014 | založil: Patrik

Jak odstraním brzdu u K2? Dole je přichycena šroubem a nahoře to vypadá, že nýtem. Řešil už to někdo? Je potřeba to natvrdo odvrtat? K2 F.I.T. 84 Inline

Dotaz - volné nýty u Powerslide | počet komentářů: 2

5.8.2014 | založil: David

Dobrý den, měl bych dotaz - na mých Powerslide Phuzion 6 http://static.skate-dump.nl/images/SD_large/large_PowerslidePH6.jpg

se na obou bruslích po 3 měsících dost povolil nýt v oblasti kotníků - a to kotníky nijak nevyvracím. Nýty mají zkrátka vůli směrem do strany...co s tím? Reklamovat se mi to moc nechce, poněvadž nechci být měsíc bez bruslí, tak bych byl rád, kdyby to šlo nějak svépomocí opravit, popřípadě to svěřit nějakému servisu.

Díky za odpověď.

vymena kolecek | počet komentářů: 6

21.5.2014 | založil: Jakub

Zdravim. Vim ze je to spis podle potreby, ale zhruba po kolika km mam prohazovat kolecka tak, aby se sjizdela i druha strana kolecek? Kolecka mam Rollerblade 90mm tvrdost 84A.

servis OV, FM | počet komentářů: 1

12.3.2014 | založil:

Dobrý den, kde je prosím v okolí FM nebo OV servis na brusle? Nevím si vůbec rady s údržbou. Brusle mám 4.rok a ještě jsem nic nedělala, ale bruslím velmi málo, pár km ročně. Jen už nejezdí tak dobře jako dřív.

Protáčení šroubů | počet komentářů: 1

3.3.2014 | založil:

Ahoj,
chci vyměnit kolečka u nových bruslí a zjistil jsem, že se protáčejí šrouby a nedají se odmontovat. Co s tím? Reklamace? Díky.

Ložiska a spacery | počet komentářů: 12

23.9.2013 | založil: David

Zdravim, mam brusle Rollerblade speedmachine. Už je mám nějáký ten čas, takže kolečka jsou ojeté aložiska by taky potřebovaly vyměnit. Mám koupeny kolečka Gyro 90mm 85A a potřeboval bych nějaké ložiska do toho. Nevím jaké. Ve starých kolečkách jsem měl SG9ky ale nevím jestli by pasovaly stejné do těchto nových nebo koupit nějaké jiné. A druhá věc. Potřeboval bych vědět, jestli musím mazat nově koupené ložiska nebo je stačí jen nasadit. Spacery jsou dva typy co jsem se dočetl, floating a longer. Ty floating jsou pro ložiska s 8mm dírou hádám. Předem díky za odpověď

Downhill, parallel slide | počet komentářů: 0

28.9.2012 | založil: Marty

Ahoj, hrozně mně chytl downhill... Kamarád jezdí na skateboardu 2 týdny, a už umí brzdit slidem a jezdit i 40 km/h po naší vesničce :-) Ovšem já už bruslím cca 3 měsíce, umím rychle jezdit, brzdit T, ovšem slide prostě nejde... Díval jsem se snad na všechny videa o slidech a nejde mi to... Buď se brusle zaseknou, a nebo jen ostře zatoším... Může to být kolečkama? Mám SPARK 84 (moje první) a jsou tam základní gumové kolečka... Používají se na slidy plastové? Díky, Marty :-)

Odstranění zápachu z boty | počet komentářů: 7

22.9.2012 | založil: Petr

Mám několik let fitness brusle. Letos v létě měl chytila bouřka během které mi úplně promokly boty mých bruslí. Po uschnutí začaly boty vevnitř nepříjemně páchnout (pach nepraných ponožek) a páchnou doposud. Brusle nemá vnitřní vytahovací botičku. Spreje do bot nepomáhají... Jak se můžu zápachu zbavit?

tvrdost koleček | počet komentářů: 4

16.8.2012 | založil: Karel

Potřebuji radu, mám K2 cosmic na nich kolečka 84mm80. vážim 100kg kolečka po 100km KO.
chci si koupit nove ale ne za cenu nových bruslí. :-)
vlezou se mi do těchto brusli 100mmkolečka nebo musím zůstat u 84mm ? a jakou tvrdost : jezdím asfaltové cesty,rychlost , sem tam kravinky jako slalom atd. díky moc za typ a radu

Lepší kolečka | počet komentářů: 2

17.5.2012 | založil: Lenny

Dobrý den všem,

prosím o radu, potřebuji nová kolečka do bruslí K2 Moto Extreme (ty starší, žlutočerné, myslím rok 2007/2008), mám kolečka Hyper XTR HB84 (tréninkové, rychlostní), doba pokročila doporučíte mi nějaká lepší v této kategorii? Brusle mají jednu zvláštnost - vepředu jsou kolečka 90 a vzadu 100. Moc děkuju Lenka

Velikost koleček a manipulace s ložisky | počet komentářů: 12

29.4.2012 | založil: Witiko

Vlastním brusle NIKE N-Dorfin Select Alu (http://bit.ly/IenAh2) a za několik let, co je vlastním, jsem je prakticky bez údržby vozil deštěm, blátem a prachem. Jedinou použitelnou součástí je tedy momentálně rám, přičemž ke kolečkům a ložiskům se váže právě můj dotaz:

test lozisek a velikost kolecek | počet komentářů: 7

27.4.2012 | založil: radek

zdravim, pribyva zde dotazu na loziska a kolecka, tak se s vami podelim o me osobni zkusnosti. Loziska mam- Bont Swiss steel (za 1500,-kc), Powerslide Twincam ILQ9 (za 800,-Kc) a Powerslide Abec 7(modry stred, za 450,-Kc). vsechna tato loziska maji priblizne stejne najeto- cca. 500-700km a do rychlosti kolem 30-35km/h mezi nimi nepoznam rozdil.z toho plyne, ze pro bezneho uzivatele na inline oval(kde se 99% lidi pohybuje rychlosti kolem 15-18km/h) naprosto dostacuji loziska z te nejlevnejsi rady (znackova). co s etyka kolecek, tak pro rychlosti kolem 18km/h budou nejpohodlnejsi kolecka velikosti 80-90mm, vetsi kolecka budou znamenat vetsi tezkopadnost (obtizne rozjezdy, zrychlovani a horsi obratnost).tvrdost kolecek lze doporucit kolem 83a-86a,kdy budou kolecka dostatecne odolna vuci opotrebeni, rychle pojedou a nebudou pri nizsich teplotach a nizke hmotnosti jezdce klouzat pri zataceni. kolecka je temer nutne kupovat znackova.

ložiska ABEC 3 | počet komentářů: 3

10.3.2012 | založil: Terezie

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsou ložiska ABEC 3 (ZZ809) demontovatelná. Po rozebrání koleček, jsem totiž zjistila, že nemají typický pojistný C kroužek, ale pojistku po obvodě poskládanou asi z devíti menších dílků. Děkuji za případné rady

Pomožte, prosím | počet komentářů: 0

31.10.2011 | založil: Milan Daníček

Přátelé kolečkáři,
prosím pomozte radou, kde lze sehnat podložky pod brzdový šroub bruslí značky Rollerblade. Jsou to kulaté podložky o venkovním průměru 20mm buď se čtverhrannou nebo kulatou dírou na šroub. Jsou vyrobené z plastu a u lepších modelů z kovu. Při opravě jsem již dvě ztratil, a zatím jsem nepřišel na to, čím je lze spolehlivě nahradit, aby se šroub nepovoloval. Nebo kdyby třeba někdo měl staré Rollerblady na výhoz?

Díky moc.
Milan

volný nýt u K2 ?? | počet komentářů: 4

22.8.2011 | založil: Richard

Zdravím !! mám brusle K2 Moto84 a po přibližně 50 kilometrech začla vrzat a praskat pravá brusle ve spoji kde je nýt.Po prohlédnutí jsem zjistil,že je volnej nýt.Proto bych zde rád zjistil,zda je to důvod k reklamaci.Předem děkuji

90 | počet komentářů: 3

3.7.2011 | založil: Jaromír

90 stačia ložiská ABEC alebo ILQ 9.

stržený závit | počet komentářů: 1

15.6.2011 | založil: Pavel

Ahoj, jakým způsobem opravit stržený závit u kolečka? díky Pavel

vnitřní vložka | počet komentářů: 0

11.6.2011 | založil: Hanka

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné vnitřní vložku, když je vyndavací vyprat v pračce, jestli se tím nezničí.

K2 cena nože a možnost sehnání náhradních šroubů | počet komentářů: 2

16.5.2011 | založil: špendlik

Měl bych dotaz jestli někdo neví kolik stojí novej nůž na brusle K2 Velocity sport M, koupil jsem tyto brusle před měsícem a neopatrností jsem zničil nůž tak jen abych byl v obraze na kolik mě přijde oprava a dále bych se chtěl zeptat zda nevíte kde by byli k sehnání na tyto brusle náhrdní šrouby na upevnění koleček jelikož jsem při prohazování koleček zjistil že jsou z hodně měkkého materiálu a při utahování se díra na imbus rychle opotřebuje a v prodejně kde jsem je koupil náhradní nevedou díky

Dotaz :) | počet komentářů: 3

13.5.2011 | založil: Inliner

Čus mam dotaz , mam nove brusle konkretně K2 Monza 2010(začatečnik nejsem) a všiml sem si že u skoro u všech koleček je vule (trochu se pohybuji po ose) a tak jsem se chtěl zeptat jestli to je problem nebo ne...prava mi brusle mi třeba děla zajimavy zvuk když s ni bouchnu o asvalt a tak jsem se chtěl zeptat jestli to nějak mam brat v potaz nebo ne diky :)

Příprava nových bruslí | počet komentářů: 7

11.5.2011 | založil: Jirka

Ahoj bruslaři, potřeboval bych prosím poradit. Koupil jsem si své první nové brusle a hned je hodlám o víkendu vzít na první projížďku :-). Ale chtěl bych se zeptat, jestli je nějak nutné, je před tím připravit. Jediný problém co teď vidím je ten, že se každé kolečko točí jinak dlouho a jinak se zastavují ... takže jestli je musím nějak poštelovat, aby se točili stejně a stejně se i zastavovaly, nebo se to tou první jízdou nějak zkoriguje samo ? Díky za odpověď a pěknej den. :-)

Kolečka | počet komentářů: 5

11.5.2011 | založil: Kali

Zdravím,
mem tyto brusle keller evo-action

když měním kolečka, tak měním 1. za 3. i když jsou jinak veliké ty dvě dvojice??
Dale jsem si všiml, že se mi ojíždí výrazně více první kolečko, zatímco to druhé skoro vůbec. (najezdil sem sice asi jenom 6 hodin zatim ale to prvni uz je solidně ohoblované, a to druhé jenom lehce pošpiněné od země
A nakonec když si budu kupovat nová kolečka, asi bych spíše potřeboval nějaké tvrdší(jezdím docela agresivně), ale nevím přesně podle čeho si mám vybrat.
a mám si ty kolečka vzít všechny 4 stejně velké nebo opět 2 větší a 2 menší?

Prosím o radu ložiska Ložiska BSB | počet komentářů: 5

29.4.2011 | založil: radek

Ahoj mám problém. Koupil jsem se do svých fitness bruslí ložiska ABEC 9. Po najetí 50 km se mi ložiska zdála být pomalá. Rozhodl jsem se, že tedy ložiska vyčistím. Vyčistil jsem je v roztoku Citrus Cleaner. Poté namazal olejem. Ložiska namontoval z5. Po nasazení jsem zjistil že ložiska jsou hlučná. Může mi prosím někdo poradit děkuji

LOZISKA brusli FILA | počet komentářů: 3

25.4.2011 | založil: Martin08

Zdaravim,
mam brusel FILA PRIMOLX, loni jsem jel asi 3x a letos taky, a uz od zacatku, mi torsku drhlo, jedno z kolecek na pravo. rozhodl jsem se je sundat z noze, ocistit a promazat olejem - jen povchne. Ale ted mi vicemene drhnou vsechny :(
Moje dotazy: mam loziska ABEC 7 608zz - jsou to ty ktere je mozno vycistit nebo jsou to ty bezudrzbove ?
Je celkovy pocet lozisek v bruslich 8 nebo 16 (cili jsou 2loziska na jednom kolecku?)
Jak vyndam loziska z kolecka? Zatlacenim? (ptam se pro jistotu). A mam zatlacit pouze na lozisko? Vyndava se i ta cast kovoveho loziska co se toci spolu s koleckem? (snad chapete:)
dekuji za odpoved
Mam najeto fakt malo - nejakejch nejakej 50km, a prijde mi ze je brzo na novy loziska..

Kolečka s ložisky | počet komentářů: 5

24.2.2011 | založil: angyal78

Dobry den,prosim Vás poradi mi nekdo kde koupim kolečka s ložisky??Potrebuji 80mm/84a tvrdost...na značce nezaleži...cena max 1500kč/8kusu.Nemám z vymenou zatim žádné zkušenosti.Velice pekne dekuji za jakoukoli radu všem :o)

Prohazování koleček | počet komentářů: 3

29.8.2010 | založil: JirkaB

Všude se píše: 1L - 3P, 2L - 4P, 3L - 1P a 4L za 2P... To je jasné a všude se to píše. Ale mě se sjíždí výrazně víc 1. kolečko než ostatní a tak si myslím, že by to chtělo občas 1L - 2(4)P, 2L - 1(3)P, 3L - 4(2)P a 4L - 3(1)P. Při obecně popisovaném způsobu je to vždy 1 - 3 a zpět, takže 1 a 3 se ve výsledku sjíždí víc. Co vy na to?

mazání ložisek | počet komentářů: 4

29.7.2010 | založil:

Poraďte čím nejlépe mazat ložiska bruslí a jak často( mám ložiska abec 7)

damske fitnessy | počet komentářů: 3

30.6.2010 | založil: vovsova

Zdravim.
Jiz dva roky mam brusle Tempish Elite ZX ale nyni jiz nejak zvlastne cvakaji na leve noze, vzdy pri dopadu i odrazu. Brusle jsem udrzovala minimalne. Parkrat jsem prohodlila kolecka a jednou cistila loziska. Cele prazdniny jezdim denne asi 10km a vazim prez 80kg.
Mam se snazit je rozebrat nebo je cas na koupi novych???...uvazuji nad Tempish Airline Lady. Mam take problemy aby mi brusle i kdyz damske sedeli a prave proto jsem si pred 2 roky koupila ty stavajici, pac mi jiny nesedli.

Servis | počet komentářů: 0

21.6.2010 | založil: Míša

Ahoj, máte někdo nějaký dobrý tip na servisní prodejnu in-line bruslí? Díky moc

Šrouby pro Salomon Motion 7 | počet komentářů: 1

15.6.2010 | založil: Radek

Nazdar,

potřebuju poradit. Je možné ještě sehnat šrouby na Salomon Motion 7?

Pokud ne, existuje nějaká kompatibilní alternativa?

Moc díky za odpověď

Radek

K2 nůž | počet komentářů: 11

17.5.2010 | založil: Wouk

Ahoj
Tak jsem tady zase s problémem.Dneska jsem zjistil že mám nůž na pravé botě uvolněný a při jízdě to i klape,ale nevim jak to utáhnout jestli to vůbec jde.Mám K2 mach84.Zatím díky

První brusle | počet komentářů: 1

1.5.2010 | založil:

Ahoj, já si myslím, že pokud jsou to opravdu tvoje první brusle a nikdy jsi nejezdil, tak kolečka max. 80 mm jsou akorát, protože menší kolečka jsou lépe ovladatelná, tak to bude pro tebe na začátek asi lepší ....

Nože u Roces S-203 | počet komentářů: 4

23.4.2010 | založil: sanny

Zdravím všechny in-line bruslaře.Mám jeden takový technický problém.Při konečném dotažení koleček na hliníkových nožích,se ložiska jakoby stlačí,a kolečka se netočí tak plynule,jak když jsou vyjmuta z bruslí,a tudíž jejich rychlostní výkon klesá.Dle mého soudu je to dáno nesouměrným odlitkem nožů,kde osa kolečka s podložkovým odlitkem v noži,který není souměrný, není přesně vyvážena.Zkoušel jsem to vyvážit klasickými podložkami,ovšem bez úspěchu.Je zajímavé,že na jedné z bruslí,se v úplně přední části nože kolečko točí plynule,a zastaví se až setrvačností.Jiné kolečka se zastaví o polovinu času dříve.Zajímalo by mně jak je to technicky řešeno např.u K2,které se řadí mezi nejleší in-line na trhu.Jinak jsem s Roces moc spokojen.Dá se tento problém odstranit?Používám kvalitní speed ložiska BSB,ABEC 9. Předem děkuji za odpověď.

Mazání ložiska | počet komentářů: 7

21.4.2010 | založil: Víťa

Dobrý den, potřeboval bych radu. Přítelkyně má brusle Tempish Temper Lady a ložiska, která jsou na těchto bruslích asi nejdou rozebrat nebo nevim. Jsou to ložiska 608_ZZ a po obvodu drží plechovou krytku kroužek, který je přerušovaný vždy tak po 5 mm ... Má 9 částí. Lze toto ložisko nějak rozebrat a vyčistit a namazat ?! Máte někdo zkušenost? z obou stran je bohužel stejné, takže nevím jak ho udržovat :( Děkuji

Vrzajici kolečka | počet komentářů: 1

13.4.2010 | založil:

Dobry den chtel bych se zeptat jesli je mozne po třech měsícech žeby odešli ložiska nebo jen stači vyčistit děla mě to jen na jedne brusli dik předem

Kompatibilita | počet komentářů: 2

7.4.2010 | založil: Jakub

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli konurenční firmy dodržují nějaké rozměry a je tedy jedno jestli si na in-liny Rollerblade dám kolečka od K2 a ložiska ještě od jiný firmy nebo musím mít vše od jedné značky. Mám RB aero tfs 2 a stejná kolečka nemohu sehnat a sg7 již nechci kvůli čištění.. Děkuji

nová ložiska SG7 | počet komentářů: 3

2.4.2010 | založil: kempler

Dobrý den,
koupil jsem si nová ložiska Rollerblade SG7 a mají malou rotaci,dokonce o něco menší jak moje stará ložiska.Pokud se šrouby utahnou na maximum tak kolečko vůbec nechce jet,nevíte co s tím ?
Díky za odpovědi

čištění SG 7 | počet komentářů: 2

31.3.2010 | založil: Honza

Zdravíčko, mám takovéj dotaz... možna už se to tu někde probíralo, ale zajímalo by mě zda je k něčemu když SG 7 od Rollerbladu nerozebrané hodím do čistícího roztoku a pak jen lechce promažu?...nebo to nechat tak bez čištění až se to zadře tak koupit nové..

Desinfekce botička | počet komentářů: 1

30.3.2010 | založil: Miky

Poradte mi prosím kde mám koupit a jakou desinfekce na ošetření botiček.

Viklání rámu... | počet komentářů: 1

1.3.2010 | založil: Michal

Ahojte,mám takový problém jsem začátečník brusle mám jen chvýli.Strašně se mi viklá rám ale nevím čím to je.Myslím si že šroubem mám brussle Keller S660-SP Soft.Díky za odpovědi.

ložiska SG7 | počet komentářů: 4

8.9.2009 | založil: Jakub

Dobrý den, koupil jsem si kolečkové brusle, které mají ložiska SG7. Chtěl bych se zeptat, jak mám tyto ložiska udržovat, když se nedají otevřít. Mám je jen nastřák olejíčkem nebo do oleje ponořit? Dále bych se chtěl zeptat, když budu jezdit řekněme 3x týdně, jak dlouho ložiska vydrží než se musí koupit zcela nová. Děkuji

Šrouby | počet komentářů: 1

31.8.2009 | založil: Tichý

Dají se někde sehnat náhradní šrouby na in-line brusle HEAD T 4.8.Předem moc děkuji za odpovědi
Roman

Prodam koleckove brusle | počet komentářů: 0

22.8.2009 | založil: Lanc Vladimir

Brusle cena 1800 zancka Harmony+Zempish jsou nove specha slava as 3500kc jinak bych je neprodaval za tak levne

rachtání brusle K2 | počet komentářů: 1

13.7.2009 | založil: Radka

Prosím o pomoc. Rachtá mi pravá brusel (K2), ložiska to nejsou, čerstvě vyměněný a rachtá to stále. Úplně to kazí dojem z jízdy:o(

vymena lozisek | počet komentářů: 2

14.6.2009 | založil: pajis

potreboval bych poradit s vymenou lozisek ze starych kolecek na nove !prosim poradte diky moc

Asi tak | počet komentářů: 0

2.3.2009 | založil: Hrnda

Délka prkna se určuje většinou tak, že ho postavíte vedle sebe a špička prkna by měla být někde u nosu. To je tak maximální délka. Každému vyhovuje něco jiného.

rada pro ty kdo nevi delku prkna:) | počet komentářů: 0

16.1.2009 | založil: culi

Rada vsem: prkno n ajezdeni na sjezdovce by melo byt tak po bradu pripadne po nos ae i to uz je na zacatecnika moc protozhe se mu potom hur delaji zatacky na freestyle bych potom doporucila kratci prkno..mejte se pekne a preju pekne jezdeni:D

jak sundat brzdu | počet komentářů: 7

25.12.2008 | založil: mschitze

Ahoj,k
koupil jsem nove K2 Moto Speed a chtel bych sundat brzdu. Jen nevim jak na to. Ten sroub u kolecka je asi delsi, mam tam dat podlozky? nebo se dotoci?
diky moc

šrouby | počet komentářů: 4

16.12.2008 | založil: Chrounak

Zdravím, nedávno jsem si koupil nové Salomonky. nastal čas na proházení koleček, ale k mému nemilému zjištění jsou asi u třech koleček šrouby utaženy tak, že s nimi nejde ani pohnout. Už jsem na tom zničil i klíč. Poraďte pls co s tím.

mr. | počet komentářů: 0

7.9.2008 | založil: Lawrence Watts

Looking to purchase wheels. found what I want on your site. If you have an english speeking contact please reply. Thank you. sincerely Lawrence Watts.

Freestyle slalom Jičín | počet komentářů: 1

10.7.2008 | založil: Eva

Hojky je tu někdo koho už nebaví jezdit sem tam na bruslích a chtěl by zkusit ty krásný kličky kolem kelímků jako já? Nechci ty pády podstupovat sama. Když tak pisněte na brundibarek6@seznam.cz

SHRNUTI RAD | počet komentářů: 1

24.6.2008 | založil:

KOLECKA se sjizdeji z jedne strany otacet pravidelne rekneme 50km - zalezi na tvrdosti kolecka.stupnice je od 76 A az 85A cimz 85 je max. Odsroubuj vsechny kolecka otoc a znovu zasroubuj.
LOZISKA se udrzuji cas od casu jsou na to specialni pripravky.

ZASADA KUPOVANI BRUSLI - kupovat jen od znamych znacek jako je Rollerblade, bauer, rocers, Salomon a par dalsich
Jinak jsou penize zbytecne vyhozene bruse pojedou tak mesic a pak se loziska opotrebuji , kolecka ojedou presky popraskaji a brusle muzete zahodit.

15 let zkusenosti

Shaguarr

Ložika | počet komentářů: 4

19.6.2008 | založil: Stáni

Ahojky, začala jsme jezdit víc na bruslích a chtěla bych lepší ložiska mohu dát místo ABEC 5 -- ABEC 7?
A mohu tam dát i jinou zančku ložisek než tam mám?
Moc díky.Stáňa

Bauer srouby | počet komentářů: 0

27.5.2008 | založil:

Dobry den, neviete niekto kde sa daju v Prahe kupit srouby do Bauer inline hokejovych korculi?

Co do ložisek? | počet komentářů: 2

13.5.2008 | založil: lif

Nedávno jsem si koupil kolečkové brusle a nevím co do toho tak jsem tam nastřikal jsem tam mazací olej a moc se to nezlepšilo nevíte co stim?
Díííííííííííík

nastavovani podvozku | počet komentářů: 0

10.5.2008 | založil: Jerry1

dobry den, mohl by ste mi nekdo poradit jak se zmeni jizda nastavovanim podvozku, dopredu, dozadu a jak do stran?

vrzání v kolečkách | počet komentářů: 1

16.4.2008 | založil: misa

potřebuji poradit. v kolečkách mi začalo vrzat.vržeto v těch zadních a od té doby co to vrže se mi i ztuha odráží.čím to může být. ložiska mám abec5.a brusle mám týden.

Čištění ložisek rollerblade SG7 ??? | počet komentářů: 31

17.3.2008 | založil: Martin

zdravim, jdou otevřít a čistit ložiska rollerblade SG7 ?
takto vypadaj http://img.inlinewarehouse.com/ProductImages/RBSG7.JPG
pokud víte, jak je otevřít, napište prosím, já na to nemůžu přijít...

kolečka pískají | počet komentářů: 1

12.2.2008 | založil: kača

Ahoj chtěl abych se zeptat jestli ložiska v kolečkách pískají..jestli je mám pouze namazat nějakým tím olejíčkem nebo koupit uplně nové..děkuiji za odpověd

jak čistit | počet komentářů: 1

13.9.2007 | založil: bambule

ahoj, termínům o bruslích nerozumím, rozhodla jsem se, že si vyčistim brusle, nejdřív se mají kolečka prý namočit do vody a pak potřít olejem na ložiska ale mám jiný problém, nevím jak na to, to mám brusle celé rozmontovat? Rozmontovat je z toho rámu i ten rám mám sundat? opravdu nevím. Díky za odpověď. papa

K2 Fatty | počet komentářů: 0

4.9.2007 | založil: Petr Morávek

Prodám agressive brusle K2 Fatty. Nový mě stály 5000, teď 2000. Maj nový kolečka a celkově výbornej stav. Prozej POUZE V PRAZE. mob. 720 331 730

Jak často prohazovat kolečka | počet komentářů: 2

30.8.2007 | založil: Sabre

Zdravim koupil sem si K2 Motto
Na dovolený sem na tom jezdil tak 25 km týdně teď už by to mohlo bejt i 200 km a přední kolečko už je znát že je trochu sjetý je nějáká nepsaná rada po kolika km to měnit nebo jenom jak se to člověku zdá a jak se mu jede. Díky za rady

Co s ložisky | počet komentářů: 6

16.8.2007 | založil: jakub

Zdraví, potřeboval bych radu, po asi 3 letech jsem si znovu kupoval in-line brusle, nikdy předtím jsem kolečka neměnil, ale asi po 2 měsících, jsem kolečka na nových bruslích celkem hóóódně sjel, a teď když jsem kupoval nové, tak mám problém z ložisky, dají se vyndat z těch starých koleček, nebo jsi budu muset koupit ložiska nové. díky

Brzdičky | počet komentářů: 0

6.8.2007 | založil: Zdeněk

Prosím vás, sháním brzdičku na brusle technica a nemam potuchy kde ji sehnat.Neměl by jste někdo nějaký typ?Děkuju

Čištění ložisek | počet komentářů: 18

21.7.2007 | založil:

Já čistím ložiska takto:
1,sundáte kolečka a vyndáte ložiska
2,vezmete nějakou čistící směs a ponoříte do ní ložiska a necháte vyčistit
3,teď uděláte to samé co v druhém kroku, ale místo čistícího prostředku dáte mazivo, aby byla ložiska správně promazána
4,trochu otřete a nandáte na brusle

srouby do korculi FILA | počet komentářů: 1

16.7.2007 | založil: Alexander Lorin

Chcel by som sa spytat ci je mozne niekde kupit nahradne srouby do fitness korculi FILA (cca 2-rocny model). Dakujem

co to.... | počet komentářů: 1

14.7.2007 | založil: J ižní morava

jaká jou toto ložiska jsu dobrá jakou potřebují údžbu ABEC 7 chrome steel, 608 Z deluju za odp

POWERSLIDE Athletic Z1 a vymena kolecek za mensi | počet komentářů: 5

13.7.2007 | založil: Sarka

Mam POWERSLIDE Athletic Z1. Maji kolecka 90mm. Jezdi
se na nich pekne, ale nedokazu na nich udelat treba otocku o 180 stupnu.
Tak se chci zeptat, jestli ja blbost, kdyz si na ne koupim mensi kolecka a vymenim je. Jakou velikost a typ by jste k temhle bruslim doporucovali, aby to treba
neskrtalo uz o konstrukci. Nebo mi to nepomuze a je to blbost?

Diky

uprava boty | počet komentářů: 5

9.7.2007 | založil:

Mám již půl roku brusle Salomon a na jedné straně boty mám vždy po bruslení puchýř. Slyšela jsem,že skelet boty se dá upravit. prý se to dělá za tepla.Nevíte kde?

skate park | počet komentářů: 1

30.6.2007 | založil: capik

hele nevite neco o skteparku na melniku?

Fila helix pro | počet komentářů: 2

23.6.2007 | založil:

Dobrý den. Koupil jsem si kol. brusle Fila helix pro. Byly slevněné a já jsem naprostý začátečník, takže si myslím, že mi budou stačit. Ale mám dotaz, už jsem v nich stihl zmoknout a to fest. No a můj aktivní spolubydlící mi je hned chtěl očistit a na promazání použil normální olej na vaření, jsem si toho ani nevsimnul. Tak snad se tomu nic nestalo, kolečka se ale nějak moc netočí, tak doufám,že se rozjezdí a ložiska chrastí, pač tam bude asi spousta nečistot. Je lepší koupit třeba celou sadu nových koleček /i jiné značky, pokud to jde/ nebo jen nové ložiska

Slovensko | počet komentářů: 1

7.6.2007 | založil: RedBull

Kde je v cechach skate park aj pre aggresive in-line

loziska | počet komentářů: 1

29.5.2007 | založil:

zdravim, dneska sem si od vas odnesla brusle Worker aggressiv a zjistila sem v manualu ze se loziska nemaj mazat olejem ani vazelinou a tak sem se chtela zeptat jestli je pred prvnim pouziti mam namazat nebo jestli jsou a jestli je teda opravdu nemuzu namazat olejickem (BSB High Speed Lube) mmch pisou tam ze to nejsou brusle na agresiv jizdu tak nevim kdyz tam pisou i takove veci:)

Rolerblade AERO TFS jake kolecka | počet komentářů: 0

26.5.2007 | založil: filip

ahoj, rad bych vedel jake mam koupit kolečka do Rolerblade Aero TFS, puvodni jsou Rolerblade 82mm/82A LITE, s SG7 a nejak rychle se sjizdeji. Jsem tady z te diskuse uplne paf, zadne vymezovace tam nemam a ani nevim jak se pozna mikro od standartu. A tak co je to LITE. To je oznaceni nebo jen znacka. Dik za odpoved

Poradí někdo?? | počet komentářů: 2

23.5.2007 | založil: Míša

Ahojky lidi koupila jsem si brusle K2 VO2 max jsou super a parádně jedou ale mám jeden dotaz. Je normální že kolečka mají určitou vůli?? Kdy uchopím kolečko a trošku s ním zahrkám tak cítím že není 100% na pevno. Na pohled není nic vidět vůle je jen malinká ale když jsem za to vyhodila tolik peněz tak mám obavy abych tím nezpůsobila dřívější odpis ložisek... Poradí někdo??

zivotnost kolecek | počet komentářů: 9

23.5.2007 | založil:

Ahoj chtel bych se zeptat kolik vam tak vydrzi cca km sada koleček pri fitnes jizde, ja mam 82mm 82a a po 60km uz vidim na nekterych koleckach opotrebeni a musel jsem je prohodit mezi sebou . Zda se mi to malo jezdim jen rovne, ale jsem slon 115kg

Kopečky - jak dolů? | počet komentářů: 4

21.5.2007 | založil: BaruBaru

Ahojky mám dotaz - nezničím si brusle když občas sejdu z kopečka po trávě. Nechce se mi každý kousek kde je špatný povrch nebo prudký kopeček přezouvat. Anebo jak nejlépe sjet kopeček? Díky

které jsou lepší? | počet komentářů: 1

13.5.2007 | založil: Jituš

ahoj,chci se zeptat,které brusle jsou lepší,zda Powerslide D1 nebo Athletic F1?Jsem začátečník a chtěla bych jezdit tak jednou nebo dvakrát týdně,jsou tyto brusle vhodné?

jak menit kolecka | počet komentářů: 11

1.5.2007 | založil: michal

zdur lidi, potreboval bych trochu poradit s udrzbou. Potreboval bych prohazet kolecka na bruslich, predni jsou vpoho, ale zadni jsou jetejsi. pokud nekdo vi jak na to, pisnete mi prosim maila. moc dik. michal

Nová kolečka a ložiska | počet komentářů: 1

20.4.2007 | založil: Marek

Ahoj, mám jeden možná hloupý dotaz: Koupil sem nová kolečka a ložska do svých bruslí. Sestavená kolečka se po namontování do bruslí točí velmi pomalu. Je znát, že někde drhnou. Po uvolnění šroubou se točí lépe, nicméně s povolenými šrouby koleček jezdit nechci. U původních koleček žádné podložky, nic takového nebylo.Poraďte mi prosím, kdo s tím máte zkušenosti, jak problém vyřešit. děkuji moc.Marek

brusle na U rampu | počet komentářů: 1

18.4.2007 | založil: dada

Prádám brusle na U rampu,málo použité, v dobrém stavu, původní kolečka, sem tam škrábanec, určitě ještě poslouží. Vel 41. Cena 600,- nebo dohodou na icq 247 515 593.

Nýty na bruslích | počet komentářů: 3

17.4.2007 | založil: Zbyněk

Zdravím bruslaře, mám nové brusle a při druhé jízdě se mi rozpadl jeden nýt na boku, který působí jako kloub, nevíte čím ho nahradit nebo opravit, posílat ho k reklamaci přes celou republiku ho nechci. Nevíte třeba kdo to na jižní Moravě opravuje. Díky

Nastavitelný rám | počet komentářů: 2

16.4.2007 | založil: Petra

Prozradí mi někdo, k čemu je dobrý nastavitelný rám brusle? Jde posunovat pouze dopředu a dozadu nebo jde s rámem o trošku pohnout i do stran, pokud mám problém, že mi na jedné noze zcela brusle nesedí a po chvíli bruslení noha šmajdá do strany? Konkrétně se jedná o Powerslide Z1.

Roces Chapter | počet komentářů: 0

16.4.2007 | založil: Antonin

Rad by som sa opytal, ze ci treba do Chapterov kupovat spaceri, lebo som pocul, ze nie. Mam este aj Powerslide Cell II ale aj agressive jazda je mi blizka. Dik za odpoved

RE: otlačeniny pod kotníkem | počet komentářů: 2

14.4.2007 | založil: David

Taky jsem měl kdysi inlajny, který po pár týdnech začly hrozně dřít v kotnících. Jde o to, že takové brusle jsou nekvalitně vyrobené a tudíž i levné (kolem 1000Kč). Brusle pod 3tisíce bych snad ani nebral. Výrobce se snaží udělat napodobeninu speciálního kloubu u kotníku, který by měl usnadnit přenášení energie do odrazu. Ale protože šetří na materiálu, tak pro uchycení kloubu použijí jakýsi nýt, který se po častém užívání protlačí ven a způsobuje bolestivé puchýře.

ABEC loziska | počet komentářů: 3

13.4.2007 | založil: Kata

Chtela bych se zeptat co znaci kdyz je u brusli napsno ABEC kulickove lzisko(konkretne ABEC3).Odrazi se to nejak na kvalite?

Karlovy vary | počet komentářů: 0

12.4.2007 | založil: jenddda

ahoj ja ti poradim kam si vyjet ja bejt tebou tak vemu brusle a jedu po chodníku

brzda Hypno | počet komentářů: 1

10.4.2007 | založil: Kamila

Dobrý den,
nevíte, kde bych sehnala náhradní brzdu k bruslím Hypno?

kolecka X loziska | počet komentářů: 2

9.4.2007 | založil: LoaraAnCroft

Koupila jsem si tu brusle Powerslide D1 woman a nějak jsem počítala s podrobnějším návodem a protože tam není (nechci tím říct, že to je chyba prodejce:-)) a protože jsem začátečník potřebovala bych nějaké podrobnější info.
Zajímalo by mě, jaká přesně jsou tam ložiska (materiál)můžu si koupit lepší? Dále bych chtěla trochu osvětlit některé věci.
Když mám ložiska ABEC5 můžu si koupit jakákoliv jiná ABEC5 nebo musím mít ložiska jen od výrobce bruslí?
Jaká ložiska byste mi doporučili?
Můžu třeba přejít na ložiska ABEC7?
Mimochodem tyhle brusle chválím. :-)

kolečka chrastí :) | počet komentářů: 6

8.4.2007 | založil: Lena

Ahojte, potřebovala bych poradit co dělat s bruslema, u kterých kolečka dělají strašný hluk při jízdě. Vůbec se v tom nevyznám... kolečka se prodávají i s ložisky? kolik tak stojí?

Kvalitní ložiska | počet komentářů: 1

8.4.2007 | založil: emil

Chcete-li opravdu kvalitní ložiska , kupte si značku SKF , samozdřejmě oboustaně kryté . Možná trošku připlatíte ale jedou.....

brzda | počet komentářů: 1

5.4.2007 | založil: Helenka

Kde je možné sehnat novou brzdu k in-linům Chicago? Prosím poraďte. Děkuji

udžba ložisek | počet komentářů: 2

4.4.2007 | založil: emil

ložiska se nemažou , mají tukovou náplň, která vydží celou životnost ložisek. Mazáním nějakým olejem , nebo sprejem je zničíte , neboť se vazelina vyplaví !!! Máte -li ložiska s plechovým zaktytováním, je možné při trošce šikovnosti jeden plíšek sundat a to takto :na vnějším kroužku je zajišťovací drát, který má na koncích mirné zešikmení, je vidět pod lupou, jedno zešikmení je ven a druhé dovnitř. Na straně kde je dovnitř je nutno ho opatrně podebrat jehlou a tento dtát vyjmout a následně vyjmout krycí plech . Potom ložisko vymýt technickým benzínem a naplnit vazelinou na valivé ložiska , ne olejem !!! nakonec zase uzavřít zpětným postupem .pokud máte zájem mohl bych poslat foto ...:) Emil

Přidat nové téma
Pole označená * je nutné vyplnit.
Nezapomeňte vybrat kategorii diskuze, do které se Váš dotaz nejlépe hodí.
 
   
*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Tento e-shop je součástí sportovních obchodů Virus-Sport.cz
Provozujeme následující internetové a kamenné obchody:
www.virussport.cz, www.vodacky-obchod.cz, www.helmy.cz, www.inline-brusle.cz, www.nordic-shop.cz

virussport.cz - horolezecké lano vodacky-obchod.cz - kanoe, pádlo helmy.cz - přilby na lyže, snowboard, páteřáky inline-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka nordic-shop.cz - turistické běžky, vosky

skočit na hlavičku | mapa stránek | IN-LINE-BRUSLE.cz - 2018 | system: Virus Sport s.r.o. 2010


můžeme také doporučit: Osobní trenérka, Jak na Bolavá záda,Diskuze

Kategorie témat

Bazar

Doplňky

Helmy a chrániče

Jak vybrat brusle

Kde se bruslí

Kolečka a ložiska

Kolečkové Brusle

MIX

Nordic Brusle

Quad brusle

Technika bruslení

Údržba

Závody

Nově diskutované

prodam K2 Varsity

K2 VO2 90 W

Bolest v holenní části.

hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?

hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?

hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?

hledáte legitimní a důvěryhodný finanční věřitel?

Rám u kolečkových bruslí

Agressive brusle Rollerblade DT5 vel. 43

Výměna ložisek FILA

Co je lepší ?

Rollerblade Twister 80w - vel. 38

POWERSLIDE Athletic Z1 a vymena kolecek za mensi

tvrdost koleček,ložiska a velikost koleček

Kolečkové brusle K2 VO2 100 X Pro 2017

Nové články

Tvarování karbonových bot kolečkových bruslí

Jak zlepšit usazení inline bruslí na noze - inline skates tuning

Jak vyměnit rám na kolečkových bruslích

KRUST - stylové helmy nejen do města

20% sleva na kolečkové brusle

více článků...


Heureka.cz - Ověřeno zákazníky