naše obchody:
helmy.cz - helmy na lyže, páteřák nordic-shop.cz - běžky, vosky, bundy, kalhoty skate-shop.cz - lyže, snowboardy virussport.cz - lana, nádobí, camping

IN-LINE-BRUSLE.cz / diskuze / Technika bruslení / Trénink

Každá diskuze má předvolené kategorie, kde jsou zakládány témata k další podrobnější diskuzi. Každé téma má pak jednotlivé komentáře uživatelů.

Založené kategorie diskuze:

Údržba | počet témat: 116
Bazar | počet témat: 349
Kolečkové Brusle | počet témat: 306
Doplňky | počet témat: 31
Helmy a chrániče | počet témat: 13
Jak vybrat brusle | počet témat: 241
Kde se bruslí | počet témat: 83
Kolečka a ložiska | počet témat: 252
MIX | počet témat: 28
Nordic Brusle | počet témat: 18
Quad brusle | počet témat: 10
Technika bruslení | počet témat: 65
Závody | počet témat: 19

Vyhledej v tématech diskuzí:

Téma diskuze: Trénink

založil: Helena dne 2012-06-26 20:20:33

Sdílejte příspěvek na Facebooku:

Ahoj, chtěla bych se zeptat na pár věcí ohledně techniky bruslení. Na zlepšení stylu jízdy je nejlepší jezdit rovně, ne na vnitřní straně bruslí, žejo? Jako kdybych šmajdala . Toho se zbavím jak? Bruslení mě baví, ale můžu jezdit jen 2x týdně a přijde mi, že co jsem natrénovala přes zimu , tak se mi teď nějak vytrácí. Určitě jsem se proti minulému roku zlepšila, to jsem na bruslích začala, ale myslím, že sezóna na bruslích je o dalším vylepšování a nevím pořádně, jak si nastavit trénink na 2x týdně. Mohl byste mi někdo, prosím, poradit? Děkuju.

Trénink

napsal: Renča kontakt: renatazmidlochova@seznam.cz dne: 27.6.2012 v: 09:52:47

Jízda po vnitřní straně,možná utáhnout boty,otáčet nebo vyměnit sjetý kolečka.Trénink pokud je 2 týdně tak bych se nešetřila,záleží jak dlouhé úseky dáváš.To že máš být v lehkým a to minimálně, předklonu a dělat dlouhé tahy,pomáhat si rukama a jít trupenm nad každým krokem ,jakoby se zhoupnout,zvíší se ti intenzita.To jsou moje osobní poznatky,jsem samouk.

zlepšení techniky bruslení

napsal: Vojta dne: 27.6.2012 v: 16:14:08

Ahoj,

nevím jak bruslíš, takže možná zbytečné rady, ale třeba pomůžou.

Pro trénink na delší skluz, rovnováhu a přenášení váhy na vnější stranu bruslí si zkus jezdit po jedné noze na co nejdelším úseku. Klidně z mírného kopce. Až to půjde, tak si zační stále po jedné noze vyjíždět malé ale táhlé obloučky s tím, že budeš cítím jak se noha trošku zvrátí na vnější stranu bruslí.
Na Ladronce v Praze se to dá trénovat když nejsou lidi při slalomování kolem čar na středu asfaltu. Jen odbočka, ale čáry nějakej total pitomec nechal udělat z takové té bzučící barvy. Asi když by někdo usnul na bruslích, aby nevjel do vedlejšího pruhu :)

Dál nakoukej videa třeba tady na webu na Inline-magu. Je na to někde odkaz hned z homepage. Hodně pomůžou videa na double push - i pokud to nebudeš tak vyjíždět jako závodníci, pomůže to určitě zlepšit techniku bruslení...

Vojta

Založit nové téma k diskuzi můžete přes tento odkaz.

Pokud chcete připsat názor k vybrané diskuzi, tak použijte následující formulář - Vložit nový komentář.

Sdílet příspěvek na Facebooku můžete přes klasická Facebook tlačítka:

Vložit nový komentář
Pole označená * je nutné vyplnit.
Odkazy na konkurenci a komentáře překračující meze slušného vyjadřování budou nejspíš smazány.

*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Vybraná kategorie diskuze: Technika bruslení

Diskuze o technice bruslení jak na fitness kolečkových bruslích, tak na bruslích pro speedskating a agresiv bruslení. Velice oblíbená jsou témata jak brzdit :)

Témata diskuze:

Brzděte! | počet komentářů: 2

23.2.2014 | založil: Petr

Musím říci, že na cyklostezkách stejně tak jako na horách na svahu přibylo spoustu lidí. Stezky jsou tak přeplněné a je nejdůležitější vůbec ze všeho umět brzdit. Nicméně dost bruslařů začátečníků, rádoby pokročilých, ale výjimkou nejsou ani velmi zkušení, kteří se chovají jako čuň*ta. Problém je, že si tyto skupiny kupují kolečka s vetším průměrem 90, 100 mm. Pak dosahují velkých rychlostí, což jim po několika hodinách přestane vyvolávat určitou obezřetnost/strach z pádu. Takže jezdí rychle, aniž by uměli zastavit a ohrožují tím sebe, ale i ostatní.
Doporučuji začínat na co nejmenších kolečkách např. 72 mm. Někteří si říkají, že když mám malá kolečka, tak se víc nadřu. To nejí zase tak pravda, protože zde neplatí přímá úměra. O něco více vydáte energie, ale přece většinou o to jde, dát si pořádně do těla a spálit pár ošklivých kalorií. Pokud mohu mluvit za sebe, jezdil jsem vlastně jen s agresivními bruslemi, kde průměr byl cca 55 mm. Když už jsem z toho skotačení ve skate-parku vyrostl. Jezdil jsem poměrně dlouhou dobu po cyklostezce s přítelkyní na těchto bruslích. Vůbec nemůžu říci, že bych byl pomalejší než ostatní bruslaři. Nyní jezdím už jen na normálních bruslích a agresivy jsem pověsil na hřebík. Jezdit a brzdit umím dost slušně, ale nikdy bych si nekoupil kolečka větší jak 84 mm. Jelikož nejezdím žádné závody ani sprinty, považuji koupi velký koleček za nesmysl.
Jinak samozřejmě jezdím bez zadní brzdy, ale to jen kvůli tomu, že na stezce se různě bavím a dělám ptákoviny 360°, jízda po zadních kolečkách atd.
Samozřejmě technika brzdění, jak ostatní popisují v jiných článcích si chce natrénovat a vžít si jí. Ale špatně a pomalu si jí osvojíte na velkých kolečkách, nehledě na to, že na zlomeninovém oddělení budou mít radost s další práce. Ani po osvojení bych pak nedoporučoval velká kolečka. Věřte mi, velká kolečka jsou na rychlou jízdu, která se vám na přeplněných cyklostezkách vymstí.

Závěrem bych doporučil, jezděte takovou rychlostí, na kterou vidíte a na kterou zvládnete zastavit. Nejezděte rychle a blízko okolo pomalejších lidí, kol, psů kočárků atd. Protože nikdy nevíte, kdy vám udělá pohyb do strany, a pak se oba vysekáte. Naučte se brzdit obloučky, podmínkou je se nebát a umět jezdit pozadu, neboť pak u děláte takovou hokejovou obrátku a zabrzdíte. Dále brzdit pluhem viz lyže. Naučte se přibrzďovat jednou bruslí za duhou nohou tzv. T (avšak používejte minimálně, trpí tím hodně kolečka). Naučte se na bruslích udělat a stabilně ustát dřep, protože tento pohyb vám zajistí při nějaké kolizi rychle snížit těžiště a do styku s asfaltem nastavit chrániče, to vám zaručí, že si nic neuděláte a jedete dále, maximálně se před ostatními ztrapníte, že jste nejdřív dělali máchra, a pak jste si dali na čuňu. Pokud budete padat na zem rovnou ze svislé postoje, tak to bude většinou dost bolet. Ze začátku doporučuji celo chrániče i helmu, pak asi jako já jezdím jen s chrániči kolen a dlaní, často jen dlaní. Bez chráničů dlaní bych asi nikdy nevyrazil.
Jinak doporučení na závěr nebojte se a nestyďte se padat. Kdo nepadá ten se neučí, ten se nezlepšuje.
Tak na úplný závěr: Memento mori!

kotník x technika ? | počet komentářů: 5

18.2.2013 | založil: Helena

Ahoj, mám takový problém. Koupila jsem si nové brusle a z prvních dvou jízd jsem si odnesla puchýř pod levým kotníkem. Brusle jsem tep. vytvarovala, puchýř se zahojil a dnes se mi zase udělal. Myslíte, že je to tím, jak je ta bota tvrdá / jsou to speedové brusle / nebo ještě nejsem zvyklá a jak to neumím, tak špatně jedu a tím pádem se mi odírá ten kotník ? Protože, když mám nohu rovně, tak tam nic nemám, ale když jsem v podřepu, tak mám právě pod tím kotníkem nějakou šlachu a tam se mi to dře. Ale s narovnanýma nohama jezdit nemůžu. Co mám dělat? Mám to ještě znovu natvarovat nebo je to tím, že to ještě pořádně neumím? Děkuju za radu.

Trénink jízdy pozadu | počet komentářů: 3

17.8.2012 | založil: Ortegous

Ahoj všichni,

chtěl jsem Vás poprosit zda byste mi mohli poradit, jak trénovat jízdu pozadu + přechod z jízdy ze předu na jízdu dozadu, něco jsem se již dočetl v knížce o inline, ale bohužel techniku jízdy pozadu tam moc popsanou nemají. Například jak zatáčíte pozadu, atd.

Díky předem za rady a přeji Vám pěkný víkend.

Bolest zad | počet komentářů: 3

16.7.2012 | založil: Jendys68

Je mi už pár let po čtyřicítce a bruslení mám rád. Jenže mě při něm omezuje silná bolest zad v oblasti kříže. Při jiných činnost (kolo, běh, běžky..) tento problém nemám. Může to být způsobeno špatným postojem? Technikou? Bolest je tak velká, že musím cca po 8km odpočinout, záda uvolnit a pak zase mohu pokračovat. Dík přede za radu.

Trénink | počet komentářů: 2

26.6.2012 | založil: Helena

Ahoj, chtěla bych se zeptat na pár věcí ohledně techniky bruslení. Na zlepšení stylu jízdy je nejlepší jezdit rovně, ne na vnitřní straně bruslí, žejo? Jako kdybych šmajdala . Toho se zbavím jak? Bruslení mě baví, ale můžu jezdit jen 2x týdně a přijde mi, že co jsem natrénovala přes zimu , tak se mi teď nějak vytrácí. Určitě jsem se proti minulému roku zlepšila, to jsem na bruslích začala, ale myslím, že sezóna na bruslích je o dalším vylepšování a nevím pořádně, jak si nastavit trénink na 2x týdně. Mohl byste mi někdo, prosím, poradit? Děkuju.

Křivím kotníky | počet komentářů: 1

29.5.2012 | založil: Iveta

Zdravím, před půl rokem jsem si pořídila své první brusle..vše vyzkoušené, seděly perfektně, utažené tak akorát. Zjistila jsem ale, že při bruslení stáčím kotníky až se mi párkrát stalo, že jsem zadrhla podvozkem o zem. Nejdřív jsem myslela, že je to bruslema, tak jsem ty své podarovala mladší sestře a pořídila nové..problém pořád stejný takže to nejspíš nebude v bruslích, ale ve mne. nevíte někdo co s tím?

Bolest v holenní části. | počet komentářů: 7

9.5.2012 | založil: ondra1975

Zdravím. Snad můj dotaz patří do této rubriky. Na bruslích už jezdím víc než rok. Jsem spíše mírně pokročilá rekreační kategorie. Umím se rrrozjet, brzdit patou, trošku i zatáčet, ale to je vše. :) Při bruslení mě však trápí velká bolest v holenní části nohou. Chvílema se musím fakt překonat, abych to vydržel a nesložil se. Jezdím zhruba 2x denně cca 15 Km. Pořídil jsem si kvalitnější a dražší kolečka + ložiska. Holenní kosti bolí hlavně v první půlce jízdy, pak to většinou trochu poleví. Prosím poraďte mi, zda-li je to normální a chce to častěji jezdit, aby si nohy zvykly, nebo zda-li to může být špatnou technikou jízdy či něčím jiným. Ještě dodám, že mi je 36 let a v práci i ve volném čase většinou moc neposedím, tak jsou nohy často unavené. A často jezdím na kole.
Díky.

Jak zrychlit??? | počet komentářů: 25

12.9.2011 | založil: radek

zdravim, jsem se v kvetnu poradne pustil do brusleni, pred mesicem si koupil dokonce speedove brusle s 110mm kolecky. Bohuzel moje maximalni rychlost i pri sprintu konci nekde tesne nad 40km/h. Presto zavodnici to rozjizdeji az na 70km/h, zajimalo by me jak to delaji. Muj prumer na 20km je kolem 25km/h zavodnici maji na pulmaratonu cca. 35km/h, to je o najezdenych kilometrech a vydrzi, to je jasne,ale takovy rozdil (40 vs 70km/h) pro kratky usek, kde vydrzim sprint je podivny.Co sakra delam spatne??? netusite nekdo???

sjíždění koleček | počet komentářů: 2

22.5.2011 | založil: Honza

Ahoj.Mohl by mi někdo poradit?Jsem začátečník a na bruslích jsem se učil naučil jezdit sám podle toho,jak jsme vypozoroval stil jízdy u ostatních.Koupil jsem si levné brusle z Tesca,protože jsme nevěděl,jestli mi to půjde a jestli se to vůbec naučim a tak jsme nechtěl zatím investovat víc peněz do kvalitních bruslí.Stojím na tom po třetí v životě a neúměrně se mi sjíždí pravé přední kolečko a to za docela krátkou chvilku.jezdím tak hodinku a je skoro ohoblované.Tak jsem ho vyměnil a zase ta samá situace.Jen to jedno kolečko je během hodiny fuč.Tak nevím,jestli je to vadně sešroubovanou bruslí a nebo dělám já něco špatného.Má s tímhle někdo zkušenosti?Předem děkuji za radu.

potřeboval bych poradit s speedama | počet komentářů: 2

17.5.2011 | založil:

zdravím, jelikož mě bruslení za poslední roky velice chytlo neváhal jsem a nyní si pořídil speedy a to Powerslide venom. Měl jsem je na sobě asi 4x a mám pořát rozedřené nohy vždy na jiném místě už jsem je zkoušel tepelně vytvarovat je to lepší ale pořát to mám.přestane to po čase?nebo je nějaký způsob utažení bruslí a dá se někde zjistit správný způsob jízdy na rychlostních bruslích?

Jak se zbavit strachu ? | počet komentářů: 14

12.5.2011 | založil: Bren

Nedávno jsem si koupila brusle, v životě jsem na bruslích nestála, ani na ledu, ale už dlouho po tom toužím a je to takový můj sen...tak jsem začala jezdit nejdříve po kuchyni, pak venku před domem, ale i když se snažím sebevíc, nemůžu se zbavit příšerného strachu, nohy jsou dřevěné a celá jsem ztuhlá, přestože všude kolem je zábradlí a můžu se ho kdykoliv chytit. Je to sice asi jen popáté, co to zkouším, ale čekala jsem už nějaký pokrok... myslíte, že je to otázka času, nebo je možné, že to prostě nepůjde ? Nemá někdo nějaký trik ? :-)))

Správne držení nohou | počet komentářů: 5

12.5.2011 | založil: Pavel

Ahoj jak se dá naučit sprvný postoj na bruslích? když stojim tak to jde že stojim kolmo ale když jezdím tak se mi stane že se mi noha vykřiví jak kdyby podlomí v kotníku. to znamená že se mi docela sjíždějí kolečka z vnitřních stran. jak to odnaučit nebo zlepšit? děkuji vám moc.. jo nestal jsem na tom 10 let. jako malej to bylo v pohodě díky

Brždění - výběr koleček | počet komentářů: 3

14.3.2011 | založil: Jiří

Vybírám nová kolečka do bruslí a rád bych se poradil, jakou tvrdost zvolit, pokud budu preferovat účinné brždění. Chci jezdit hlavně po silnicích a v okolí jsou hodně kopce ... Co jsem pročetl, viděl bych to na 82A nebo 84A. Jaký je mezi nimi rozdíl z pohledu brždění? Děkuji za vaše rady a postřehy. Jiří

otočka | počet komentářů: 2

12.2.2011 | založil: standa

Ahojte, hodí mi tu někdo dobrý odkaz na techniku otáčení? nebo poradit jak se udělat otočku na místě nebo na velmi úzké cestě. všude se řeší brždění ale tohle sem tu nenašel. díky. je jasný že o co mám větší kolečka tak to bude složitější ale technika přeci bude stejná. furt mi to nějak nejde.

Brždění | počet komentářů: 0

2.1.2011 | založil: Marek

vy to řešíte stači skočit do příkopy jakko já a jeto:) :D

Výron kotniku | počet komentářů: 12

2.8.2010 | založil: dadis

Dobrý den
Pred 20mesici jsem si udelal vyron kotniku a od te doby chodim po doktorech a zkousim vsechny mozne lecby-marne.Pred urazem jsem hodne behal a jezdil na silnicnim kole,ted to zatim nejde.Chtel bych se zeptat pokud zacnu jezdit na bruslich(nikdy jsem na nich nestal) zda se v inlinech omezi hybnost kotniku?Jake brusle pro uplneho zacatecnika-ani na lede neumim ale jsem sportovne nadany :) Vsem diky za odpoved

Tempish Speed Racer + dotazy | počet komentářů: 0

28.7.2010 | založil: Kuba

Dobrý den,

chci se zeptat na kvalitu bruslí Tempish Speed Racer ( starší typ: cena okolo 4000,-). Kvalita koleček, ložisek, váha.

A další dotaz ohledně připevnění k noze, protože mám normální fitness a jestli líp sedí na noze.

A poslední dotaz, jak je rychlé obroušení koleček při brždění t-éčkem (85A tvrdost) (napište klidně svoje zkušenosti)

Děkuji Kuba

80mm vs 84mm | počet komentářů: 10

24.7.2010 | založil:

Dobrý den, vstupuji sem s dotazem a prosbou o radu. Začala jsem jezdit loni úplně jako začátečník na bruslích, které měly kolečka 2x80mm a 2x84mm. Bohužel jsem je zničila vlastní blbostí, vylila jsem do nich několik litrů benzínu v kufru (no magor). Takže teď si chci koupit brusle nové, ale protože tamty již nedělají, váhám mezi kolečky 80mm anebo 84mm????
Nejsem zase tak zdatná, jedu dopředu, jakžtak zastavím, to je vše. Říkají, že 80mm se lépe ovládají a 84mm jsou rychlejší. Mám hrozná dilema... Je opravdu rozdíl v rychlosti tak veliký? Díky Blanka.

aggressive | počet komentářů: 2

2.7.2010 | založil: sn

Ahoj, začínám s aggressive bruslením a dost mě to baví. Není tu někdo, třeba taky začínající, komu by nevadilo jezdit s holkou?:-p

slide | počet komentářů: 1

11.6.2010 | založil:

čus lidi no tak já když za mlada jezdil na bruslích tak jediná osvědčená techniksa byla tzv. slide dá se s tím brzdit i za plně rychlosti zhruba po 5 metrech stojíte, ale je to hodně náročný na techniku, musíte se jakoby začít otáčet, ale jen o 90 stupnů a a jako by jste si chtěli lehnout na bok, ale při tom dáte přední nohu naplou před sebe aby kolečka leželi v nitní stranou na chodníku a druhá se vám stočí pod vás kolmo k jízdě a patou dopředu, vím, že to je asi nepochopitelný, skusím se při tom natočit a dát to sem

Jak začít bruslit na kolečkových bruslích | počet komentářů: 4

26.5.2010 | založil: Jana

Ahoj,
poradí někdo jak začít s bruslením na kolečkových inline bruslích? Umím průměrně bruslit na ledních bruslích, ale kolečkové brusle jsou pro mne novinkou, kterou hci zvládnout bez úrazu :) Díky za všechny rady..

freestyle? | počet komentářů: 1

29.4.2010 | založil: abc

Ahoj, věnujete se někdo z Prahy freestylovýmu bruslení? Moc mě nebaví blbnout sama, teprv teda začínám, tak kdyby se někdo chtěl učit společně... :) Anebo někdo zkušenější, kdo by mi byl schopnej poradit, by taky nebyl na škodu :)

Brždeni | počet komentářů: 3

14.2.2010 | založil: Vasek

Na inlinech jezdím už celkem dlouho a nejspolehlivější technika bržděni je pro mě hokejový způsob:
když jedu hodně rychle začnu dávat nohy široko od sebe a pak pod tlakem pomalu k sobě toto trvá tak 1 sec. a značně mi to ubere na rychlosti těžko se to popisuje ale funguje to. Potom když už nemám rychlost plnou jen udělám znovu pod značným tlakem jednou bruslý oblouk o 90°(tato brusle je ve předu) druhou bruslý se otočím o 180° a tou, která je o 90° přejdu do smyku. Na provedení tohoto stylu doporučuji o něco tvrdší kolečka než u klasických fitnes inlinech
jde to provést i na hrubším asfaltu ale chce to trénovat.

Rychlost na bruslích | počet komentářů: 18

17.9.2009 | založil:

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, jakou nejvyšší rychlostí se dá jet na rychlobruslích s kolečkama 110mm a ložiskama Swiss...???

Brždění | počet komentářů: 0

19.7.2009 | založil: Daniela

Dnes jsem byla poprvé na bruslích a kopečky jsou vážně zrádný, ono se to řekne: Mějte stojí rychlost pod kontrolou! , ale mě to teda vůbec nešlo. A to na bruslích na led jezdím dlouho a ráda. Brždění je snad nejhorší. Obloučky se mi dělají hodně špatně a brzda vzadu je snad jen na okrasu. Musím doufat, že se to časem dopiluje, jinak moje chrániče dostanou nafrak.

Brzdeni | počet komentářů: 0

1.7.2009 | založil: Bruslařka

Hojky, nedávno jsem začala takže chápu ty, kteří mají problém s bržděním. Ideální je naučit se celkově ovládat brusle na rovince pokud možno bez aut či chodců :-) Špalíček spomalí nikoliv nezabrzdí, v tomto případě se vyplatí setrvačný dojezd. Naučila jsem se dělat obloučky (kdo jezdí na lyžích zná), přičemž v obloučku jednu brusli jsem vysunala a těžiště přenesla na druhou nohu,tím dostaneš určitý švih a jsi schopen obloučekem zatočit neli zabrzdit dle duzaru na vnejsi nohu, samozřejmě že s otočkou jde i tělo. Přeji všem začínajícím hodně štěstí při vylepšování jízdních vlastností.

Zastavení z rychlé jízdy | počet komentářů: 1

23.6.2009 | založil: Tomas

Když jsem před dvěma měsíci vyrazil poprvé na inlajny, tak jsem coby člověk, který má nad sebou rád kontrolu, přemýšlel, jak zastavit. Zcela spontánně mne to asi po 15 min. přivedlo ke spinstopu, resp. kombinaci spinstopu a powerslide stopu. Po dvou měsících ježdění už s ním efektivně zvládám zastavení i z relativně vysoké rychlosti, viz. sestřih v ukázce - http://www.youtube.com/watch?v mZFTvw_yFcU

Co se taky stalo | počet komentářů: 0

11.6.2009 | založil: M.Daníček

Ahojte,
chtěl bych jen přidat svou story k brždění. Plně potvrzuji údaje, které uvádí vaclavrj o rychlosti, kterou dosahuje bruslař jedoucí po až 10% svahu. Brždění v takové rychlosti za nepředvídané situace není dobré řešení.
Stalo se mi to v Prossenu nedaleko Bad Schandau. Kdo to tam zná, ví, že je tam cca 8% svah a je navíc do zatáčky. Je to cyklostezka a protože už jsem tam byl předtím, neočekával jsem žádné komplikace. Mám rád rachlost a většinu skopečků jezdím ve víceméně sjezdařském postoji a rovně (zvlášť tam, kde to už znám). Což jsem také v Prossenu učinil. Moje rychlost nebyla 60, ale jen mizerných 35 až 40. Elegantně jsem krouhnul zatáčku a do dele, nějakejch 10 až 15 metrů přede mnou auto. Jelo pomalu a okamžitě zastavilo, jenže 2m široké auto na stezce necelé 3m široké. Za to, že se teď můžu podělit o tenhle zážitek děkuji jen svému andělu strážnému a asi trochu svý hlavě, který naštěstí vůbec nenapadlo brzdit. Okamžitě rozhodla, že se musím trefit do těch cca 35 až 40 které zůstaly po levý straně toho auta. Ačkoliv tam byly i nějaký větve ne zemi, podařilo se mi prosvištět kolem auta aniž bych si jen škrtnul o jeho zrcátko (nedovedu si představit, co by se stalo, kdybych zavadil). Musím říct, že jsem se nezdržoval čekáním na to, co řekne ten řidič až vystoupí. Prchal jsem, jak nejrychleji jsem uměl. On totiž nebyl v neprávu: v Německu smějí místní použít i tyto stezky, protože jsou jedinou příjezdovou cestou k jejich baráku.
Poučení: musím udržovat rachlost pod kontrolou všude tam, kde nevidím situaci před sebou, i když vím, kam jedu a jaký je dojezd.
Od té doby je 9.květen den mých druhých narozenin.

Brždění? | počet komentářů: 0

28.5.2009 | založil: ČoLeQ

Tak vás zdravím,a jelikož už mám první krůčky nějakej ten pátek zasebou,taky přídám svou trošku do mlýna. :) Co se týče brždění jako začátečník(stál jsem na tom poprvé)jsem praktikoval vyjet na hodně prudký kopec a zkoušet obloučky to se dařilo do té doby než už byl kopec moc prudký.Většinou jsem skončil u výletu mimo trat .Později jsem začal používat jak už tu někdo zmiňoval tahání jedné brusle za sebou,ale kolečka se tak velice rychle ničí:(.Takže tuhle techniku doporučuji v případě,že už nemáte jak zabrzdit.Takže jak vlastně správně brzdit?..chce to trénovat,trénovat a trénovat!!..Při brždění na kopcích jako skušenější bruslař(jezdím bez brzdy)doporučuji obloučky prvně pomalejší,později už můžete obloučky dělat rychleji.Při brždění na rovince otočka nebo brzda ;-)..pac a pusu ČoLeQ

DOUBLE PUSH | počet komentářů: 4

27.5.2009 | založil: Vojta

Double push není jen pro závodníky, ale je vhodný i pro sportovněji založené fitness bruslaře, kteří si chtějí zlepšit techniku bruslení..

Brždění - obecné zásady | počet komentářů: 19

13.5.2009 | založil: Milan Daníček

Ahoj kolečkáři,
nevím, jestli pomůžu, ale přesto bych rád shrnul problém brždění do několika zásad, které je dobré dodržovat, abychom se dožili dlouhého věku.
1. Zabrzdit na pár metrech z jakékoliv rychlosti je, jak se všichni shodují, nemožné. Co s tím? PŘEDVÍDAT! Vaše bezpečnost je z velké části závislá na vašem mozku. Jedu-li v neznámém terénu, MUSÍM udržet svou rychlost pod naprostou kontrolou, protože nevím, co mě čeká za příští zatáčkou.
2. Způsob brždění je vždycky závislý na vaší schopnosti udržet rovnováhu. Obecně platí, že čím rychleji potřebuji zabrzdit, tím větší útok na svoji rovnováhu musím očekávat. Jestliže vím, že to nemůžu ustát, pokusím se raději o úhybný manévr! Opět je na vaší hlavě, aby správně vyhodnotila, zda je to proveditelné a bezpečnější než brždění pádem.
3. Navádět začátečníky k odmontování brzdy je ZLOČIN! Brzda dodávaná výrobci vás samozřejmě nezastaví na fleku, ale hodně vám pomůže (bez extrémních nároků na udržení rovnováhy) při kontrole rychlosti pokud si nejste jisti tím, co vás čeká.
4. Všechny techniky popsané na těchto stránkách fungují, jenže každý z nás je originál, a tak universální návod NEEXISTUJE! Každý bruslař si musí vyzkoušet, co je pro něj nejúčinnější a nejbezpečnější. Protože jsem vyzkoušel všechny techniky, pokusím se je teď seřadit podle nároků na udržení rovnováhy (tedy ne podle rychlosti zabrždění, která, pokud předvídáte, nemusí být až tak důležitá):
- dojezd do protisvahu či dlouhé roviny
- brzda dodávaná výrobcem
- téčko
- ostré oblouky (závisí na šíři dráhy)
- otáčka do protisměru (závisí na rychlosti)
- vyběhnutí mimo trať (závisí na podmínkách - za jistých podmínek lze ustát, nebo spíš uběhat )
- hokejové zabrždění - jako na ledě (jen minimum z nás má šanci tohle zvládnout bezbolestně)
- kontrolovaný pád
Já osobně nedám dopustit na brzdu: jezdím hodně v neznámých terénech, a tak se vždycky snažím mít svou rychlost pod kontrolou a i když je svah prudký (8 - 10%), daří se mi to právě díky té, tak některými zatracované, brzdě.
5. Nejbezpečnější je ovládat spolehlivě všechny techniky a volit správně podle situace.
6. Jestliže některou z technik neovládáte spolehlivě, nebo se při jejím použití necítíte bezpečně, NEPOUŽÍVEJTE ji.
7. Váš život a zdraví, stejně tak jako ostatních, je ve vašich hlavách a schopnostech. NEVĚŘTE ŽÁDNÝM SPOLEHLIVÝM RADÁM. Neexistují.

brzdy | počet komentářů: 0

8.5.2009 | založil: jan

ahoj je tu hodne otazek na brzdeni moje ntechniky jsou
obloucky nebo ostry rychly oblouk
nebo udeůat z nonou obracene v
i
i i
i i
na netu mam i vodea zde je odkaz je tam vice dilu tak tam pak dejte zobrazit vsechna videa od uzivatele selmaja66

http://www.youtube.com/watch?v ge-a8Z2eQGg

Brzdení u přechodu pro chodce | počet komentářů: 1

23.4.2009 | založil:

Ahoj chtěla jsem se zeptat když jedu z kopečka a hned pod kopcem je přechod pro chodce tak jak mám co nejůčiněji zabrzdit když zrovna neumím tu vaši slavnou otočku a není tam žádný záchytný bod ...díky Nikča

Agressive | počet komentářů: 1

7.4.2009 | založil: michal

Dobrý den jsem se chtel zeptat když chci jezdit na adressive vsude ve skete parku jako skoky, urampy, slejdy proste vse co se da na tom delat jake doporucite dvojkolavá nebo čtyřkolová. Děkuji

Brzdit bez brzdy ? | počet komentářů: 0

16.10.2008 | založil: Honza

Ahoj .... tak jak brzdit bez brzdy ... ja pouzivam jen 3 zpusoby ..1,Udelam tu otocku o ktere se tu nekdo zminil .. 2,Tahnu zasebou 1 brusli coz mne spomaluje ..3, a kdyz je to pruser hupsnu do krovi :-D

Freestyleslalom | počet komentářů: 1

7.9.2008 | založil: zbyněk

Ahoj zajímáte se o slalom koukněte na www.freestyleslalom.cz

dotaz:nechce se mnou někdo jezdit | počet komentářů: 0

10.8.2008 | založil: Lada

ahoj, právě sem si koupila brusle a dělám první krůčky, ale nemám s kým jezdit. jsem z valmezu a momentálně chodím na cestu mezi lešnou a hustopečemi n. běčvou. opravuje se tam cesta. když bude mít někdo zájem, tak ať se ozve na rulida@seznam.cz nebo zde na této stránce. dík

brzdeni | počet komentářů: 14

3.8.2008 | založil: Baru

vsichni radi, jak brzdit bez brzdy... to se da aplikovat na rovince... ale jak brzdit, kdyz sjizdim kopec? a myslim tim opravdu kopec, ne zadne mirne klesani... bohuzel v nasem meste spousta takovych kopcu je, takze kdyz chci vyjet na brusle, rozhodne se jim nevyhnu... slysela jsem, ze se maji jezdit pricne oblouky, ale co kdyz to neni mozne (napr. z duvodu provozu, uzkeho kopce, atd.)? nerikejte mi, ze vsichni jezdite jen po rovinkach...

double push | počet komentářů: 4

16.6.2008 | založil: Thores

tady je odkaz na video techniky double push
http://www.youtube.com/watch?v MNKbGxVfRxI

Odp. a otázka | počet komentářů: 4

27.5.2008 | založil: MiihhC

Zdravím,

nejdříve odpovědi na pár otázeček nade mnou, myslím že na kolečkáčích se vůbec na silnice nesmí, a když tak jeďte na stejně straně pěších. Tzn proti směru.

Pak rozdíl mezi fitnes, hokejovým a agresiv bruslením je: Fitnes je bruslení pro zábavu jakoby výletní, tzn po chodnících, ulicích, hokejovým je prostě inline hokej, a agresive je pro skateboarding s kolečkáči řekněme.

Pak hraju hokej, a vaše techniky hokejovým bržděním se mi opravdu trochu nezdají, párkrtá jsem měl velkou rychlost málo prostorou, tak jsem to říznul(odmontoval jsem brzdu, krajně nedoporučuji, obzvlášť pro podobné situace) hokejově a pokaždé moc hezk sedřené ruce a kolena, takže bez brzdy prostě bogny(ostrý oblouk), toť vše, to otáčení jsou kraviny, jako až před sebou uvídíte auto nevím jestli se zrovna budete otáčet :o), jinak brzda samo(asi koupím novou a domontuji zpět).

A konečně k mé otázce: Nemáte někdo kolečka 72mm, tvrdost minimálně 78A, ale rád bych tvrdší inline nehraji(fitnes), ale pouze z jedné strany montovatelné ???

Ne-ee, vážně nikdo z prahy? | počet komentářů: 1

7.4.2008 | založil:

Echich..opravdu se nikdo z prahy nechce učit slalom, freestyle? :(
diana

Freestyle slalom, Speed slalom | počet komentářů: 5

3.4.2008 | založil: LAZaretha

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda se tady z Plzně věnuje těmhle technikám, marně jsem hledala, vyptávala se, ale všichni jsou jen na agressive, ráda bych se tomu věnovala víc, ale zatím o tom moc nevím. Díky za info a za možnou spolupráci.Luccy

praha | počet komentářů: 2

2.4.2008 | založil:

hezký den :) Není tu někdo, kdo by se chtěl (též) naučit slalom, nebo jiný vylomeniny? Ve dvou/pěti/čtyřicetitřech se určitě zkouší líp :) těším se!diana(22), praha
diana.cicman@seznam.cz

rad vam pomozem:) | počet komentářů: 1

9.3.2008 | založil: blaze99

Ahojte vidim tu furu otazok a dotazov ako brzdit ako sa to naucit ako spravne bruslit aka je spravna technika..:) Ja bruslim uz hodne dlho a ako prve co som urobil ked som zacal odmontoval som brzdu takze aj brzdit vsetkymi moznymi sposobmi uz viem davno:)) Okrem toho rad na bruslicah jazdim za motorkou v takej 100vke spalil som uz mnoho koliesok a lozisk:) Ale pomozem aj vyznavacom kludneho brusleni na tratiach na to urcenych:) Som student mam vela casu kto chce rad ho kadeco naucim:) Praha.. Blaze99@azet.sk

tvrdost | počet komentářů: 1

26.2.2008 | založil:

zdravim,ked chcem brzdit slidom ako sa brzdi na ladovych korculiach(kvoli downhillu),tak by som mal mat maksie koliecka alebo naopak tvrdsie?

Ostrava | počet komentářů: 2

24.2.2008 | založil: kača

V Ostravě snad nidko nejezdí freestyle slalom.....lidé všde na mě čučí...nejezdí někdso z vás freestyle slalom a bydlí v Ostravě..?...mám dojem že sjem první kdo v Ostravě tohle jezdí...:o/

Naučímě někdo slalom??? | počet komentářů: 0

18.2.2008 | založil:

Ahoj jezdím 3 roky na inlinech a můžu říct že mi to jde...teďka nse pokouším naučit slalom....bohužel podle videí to moc nejde..a zatím zkouším pouze základní prvek..nenašel by se někdo kdo to umí nebo se taky jako já chce naučit slalom....?...bydlím na Dubině v Ostravě....když tak prosím písněte na ohlavka@seznam.cz...moc díky :o)

Slalom | počet komentářů: 10

28.8.2007 | založil: Tigrid

Má někdo zkušenost se slalomem? A myslím technicky různým, ne styl lyžařský slalom . Viděla jsem na videu nějakou Francouzsku, která jezdila slalom zatraceně dobře, akorát snažit se obkoukat techniku z videa je stejně jednoduchý jako pro začátečníky agressive. Prosím prosím, poraďte mi, ať si můžu na starý kolena jich taky ještě pár rozmlátit:-)

Kdo naučí? | počet komentářů: 5

27.8.2007 | založil: Ali

Najde se někdo kdo úplnou začátečnici nad 30 let naučí bruslit. Praha. Nemám s kým.Dík

Agressive | počet komentářů: 26

23.8.2007 | založil:

Už nějaký pátek rekreačně bruslím(fitness) a ráda bych zkusila agressiv,ale bohužel nevím jak začít.Jít rovnou do skateparku se bojím,a o žádné škole vyučující tento druh jízdy nevím.

Nejrychlejší způsob bruslení | počet komentářů: 5

2.6.2007 | založil: smudlik :P

ahojky můžete mi někdo prosím poradit, jak jezdit co nejrychleji a přitom se tolik neunavit??předem mocik moc dik

Brzdeni | počet komentářů: 8

31.5.2007 | založil: Misa

ja brzdim tak,ze levou nodu dam jakoby do pravyho uhlu....neni to vubec tezky,ale nezabrydite tim zrovna nejrychleji

brusle? | počet komentářů: 2

20.5.2007 | založil: Lucie

Na bruslích jsem ještě nestála, ale chtěla bych se to naučit. Existuje nějaká škola ??

Brzdeni rada | počet komentářů: 9

25.4.2007 | založil: Peca

V knizkach o brusleni uvadi, jak brzdit. je tam o strom, skocit do travy.... Po par letech zjistite, ze nej technika je prudky oblouk skoro jako zabrzdit na lede. je to tezke, ale kdyz se to naucite... parada!!!!

Technika bruslení | počet komentářů: 3

24.4.2007 | založil: tomm

Chci si koupit brusle Powerslide a váhám mezi Z1 a Cell UFS. Z1 jsou fitness a Cell jsou univerzální. Potřeboval bych radu.
Jestli nebudu mít problém s bržděním protože Cell nemá brzdu. Z1 má 90mm kolečka, není to moc? A při zatáčení s brzdou v zadu asi přešlapovat nemůžu. A pokud bych chtěl sjet jeden schod (patník) nezachytnu s brzdou? Děkuji moc za odpovědi.

Ehm jak správně brzdit bez brzdy?? | počet komentářů: 3

17.4.2007 | založil:

Četla jsem že radíte napřed se naučit brzdit bez brzdy, já jsem ráda že zabrzdím brzdou vzadu na brusli ale jak se to dělá bez brzdy to netuším. Máte nějaký TIP ??

Díky Šárka

bruslíš sama? | počet komentářů: 0

9.4.2007 | založil: Jája

Rozhodla jsem se začít bruslit, ale nemám s kým. Najdu kámošku se která si také dala závazek udělat něco pro své tělo? Je mi nad 30 let.Nebo kdo by mne naučil správný styl jízdy?díky Praha a okolí

Pirueta dotaz | počet komentářů: 4

16.3.2007 | založil: Michal

Neporadil by mi někdo, jak udělat piruetu (na obou nohách nebo na jedné)? A jak se to naučit? Nebo by mně to za adekvátní bakšiš naučil? Praha

Tak to asi nebude tak snadný jak to vypadá :o( | počet komentářů: 1

17.1.2007 | založil:

Četla jsem diskuzi o různych technikách brzdění a musím říct, že jste mne pěkně vyděsili ! Ani jedna možnost se mi nezdá jednoduchá, snad jen ta brzda... ale na agressive bruslích není, takže mám po ptákách . Jestli já raději nezačnu s jogingem :-( ... :o)

Odpovědi | počet komentářů: 0

20.11.2006 | založil:

Brzdit se dá špalíčkem, ale spíš se brzdí spec. inlajnovými technikami - polobogna, bogna atd. Pokud brusle tlačí v kotníku, tak asi výborně nesedí. Na hokejových inlajnech jde bruslit všude, jen jsou menší kolečka, tak to bude větší dřina na delší vzdálenosti. Na silnici by s emoc jezdit nemělo, i když u nás to zakázáno není. Inlajnista je brán jako chodec, tudíž by měl jezdit po levé straně. Agresive bruslení je třeba bruslení na rampě, na zábradlí atd. Fitness je klasické bruslení na spálení nějakých těch kil navíc.

dataz | počet komentářů: 2

12.8.2006 | založil:

Jaký je rozdíl mezi fitness bruslením a agresive brusením?Díky:-)

silnice | počet komentářů: 12

29.7.2006 | založil:

Ahoj chci se zeptat po jaké straně se má jezdit na silnici.Chystám se jezdit větší vzdálenosti po hlavních silnicích našeho města.

Dotaz | počet komentářů: 3

27.7.2006 | založil: Mirek

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, zda je možné jezdit v parku a na silnici na hokejových in-line bruslích.
Prosím napište jaké máte zkušenosti.
Děkuji

otlačeniny pod kotníkem | počet komentářů: 3

14.7.2006 | založil: tomas

Zdravím mám takový problém mám freestyle brusle a tlačí mě něco pod kotníkem, ale vůbec nevím co, nic tam není a brusle mi sedí výborně, díky za radu

Brzdeni | počet komentářů: 60

2.5.2006 | založil: hloupej Honza

Nikdy jsem na tom nestal, presto (nebo snad prave proto) by me zajimalo, jak se na koleckovych bruslich brzdi. Jako na klasickych na led, nebo opravdu tim spalickem na jedny z brusli.
Poucte me prosim. Diky.

Přidat nové téma
Pole označená * je nutné vyplnit.
Nezapomeňte vybrat kategorii diskuze, do které se Váš dotaz nejlépe hodí.

*Opište kód code
Dodržujte psaní velkých a malých písmen.

Tento e-shop je součástí sportovních obchodů Virus-Sport.cz
Provozujeme následující internetové a kamenné obchody:
www.virussport.cz, www.vodacky-obchod.cz, www.helmy.cz, www.inline-brusle.cz, www.nordic-shop.cz, www.skate-shop.cz
virussport.cz - horolezecké lano vodacky-obchod.cz - kanoe, pádlo helmy.cz - přilby na lyže, snowboard, páteřáky inline-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka nordic-shop.cz - turistické běžky, vosky skate-shop.cz - lyže K2, snowboardy

skočit na hlavičku | mapa stránek | IN-LINE-BRUSLE.cz - 2014 | system: Virus Sport s.r.o. 2010

můžeme také doporučit: Osobní trenérka, Židle, Dárky, Soutěže, Jak na Bolavá záda,

Diskuze

Kategorie témat

Bazar

Doplňky

Helmy a chrániče

Jak vybrat brusle

Kde se bruslí

Kolečka a ložiska

Kolečkové Brusle

MIX

Nordic Brusle

Quad brusle

Technika bruslení

Údržba

Závody

Nově diskutované

K2 - klapání při jízdě

Dilema začátečníka

Jaké brusle koupit?

brusle

Jaké brusle na vyblbnutí na stezku i do města?

Nové kolečka

Zpomalení kolečkových bruslí

Vrzání (šustění) brusle

jízda vodou

Ztracené kolečko

Ložiska a spacery

vymena kolecek

Brzda na K2 Alexis Speed

speed

Dotahování koleček

Nové články

Tvarování karbonových bot kolečkových bruslí